USB'den virüs bulaştı

Kadim Dost

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam.
Dün laptopa USB taktiktan sonra gamaura ML virüs bulaştı diye Defender uyarı ve bunu kaldıramadım sonra Kaspersky indirdim oda bir şey bulamadı daha sonra Defender'dan tekrar tarama yaptığımda troja... Adında bir virüs daha buldu. Bunu kaldırdı Defender. Sonra hiç içime sinmedi araştırma yaptım önce malware indirdim.

Normal modda taradım 2 tane virüslü dosya buldu. Yani benim galiba en başta tamamen kaldıramadığım 2 virüs sonra bunları karantinaya aldım ve cihazı güvenli modda başlattım. Tekrar tam tarama yaptım bir şey bulamadı. Şimdi sadece karantinaya aldığım 2 dosyayı sil ya da restore et seçeneği var. Ne yapmam gerek? Acayip pimpirikli olduğumdan bu kadar uzun bir yazıyı heyecanıma verin. Fotoğrafını da aşağıya attım. Bu arada Windows lisanslı.

Dosya Ekleri

• IMG_20230323_092442.jpg
    IMG_20230323_092442.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam.
Dün laptopa USB taktiktan sonra gamaura ML virüs bulaştı diye Defender uyarı ve bunu kaldıramadım sonra Kaspersky indirdim oda bir şey bulamadı daha sonra Defender'dan tekrar tarama yaptığımda troja... Adında bir virüs daha buldu. Bunu kaldırdı Defender. Sonra hiç içime sinmedi araştırma yaptım önce malware indirdim.

Normal modda taradım 2 tane virüslü dosya buldu. Yani benim galiba en başta tamamen kaldıramadığım 2 virüs sonra bunları karantinaya aldım ve cihazı güvenli modda başlattım. Tekrar tam tarama yaptım bir şey bulamadı. Şimdi sadece karantinaya aldığım 2 dosyayı sil ya da restore et seçeneği var. Ne yapmam gerek? Acayip pimpirikli olduğumdan bu kadar uzun bir yazıyı heyecanıma verin. Fotoğrafını da aşağıya attım. Bu arada Windows lisanslı.

Windows'u crack aktifleştirmek için kullanılan şey sil deseniz yeter.

Defender'in ssi var

Yok maalesef ya bir tane gamaura buldu ilk onu temizleyemedim sonra tekrar tarama yaptım trojan... Diye Bir şey geldi onu kaldırdım Defender'dan sonra tekrar tarama yaptım ikisi de yoktu

Defender'in ssi var mı?
Bu lisanlilarda format özelliği varmış galiba onu yapsam silermi yoksa endişeye gerek yok mu bilemedim

Yok maalesef ya bir tane gamaura buldu ilk onu temizleyemedim sonra tekrar tarama yaptım trojan... Diye bir şey geldi onu kaldırdım Defender'dan sonra tekrar tarama yaptım ikisi de yoktu.

Bu lisanlilarda format özelliği varmış galiba onu yapsam siler mi yoksa endişeye gerek yok mu bilemedim.

Bence o kadar paniğe gerek yok. ESET Kaspersky ile falan bir taratın yoksa sıkıntı yoktur.

Dün laptopa USB taktiktan sonra gamaura b. ML virüs bulaştı diye Defender uyarı ve bunu kaldıramadım sonra Kaspersky indirdim oda bir şey bulamadı
Zararlı değildir o yüzden bulmamıştır. Defender geçmişine bakarsanız bulunan dosya ve kimliğini gösterir bug yaşanmadıysa.
MBAM sonucunda tespit edilen illegal etkinleştirme için kullanılan bir yazılım. Kaldırdıysanız sorun yok.

AutoKMS olarak görünüyor, endişelenecek bir durum değil. KVRT ve ESET Scanner ile ek taramalar yaparak kalıntı olmadığından emin olun.

Geri
Yukarı