USB'den Windows Çalıştırma/Kullanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam Linux'ta .exe uzantılı dosya açabiliyor musunuz?
Canlı kullanımda alternatifi olmayan çizim programlarını kullanmayacak, oyun oynamaya kalkmayacaksınız muhtemelen. Disk yönetimi, veri kurtarma vb. işlemler için birçok aracın birlikte geldiği dağıtımlar işinizi muhtemelen daha iyi görür.

Canlı kullanımda alternatifi olmayan çizim programlarını kullanmayacak, oyun oynamaya kalkmayacaksınız muhtemelen. Disk yönetimi, veri kurtarma vb. işlemler için birçok aracın birlikte geldiği dağıtımlar işinizi muhtemelen daha iyi görür.

Hayır. Mesela Office'ten bir dosya açacaksınız ama kullanacağınız bilgisayar virüslü ve USB'den Boot edebileceksiniz ben şahsen bu yüzden kullanıyorum.

Hayır. Mesela Office'ten bir dosya açacaksınız ama kullanacağınız bilgisayar virüslü ve USB'den Boot edebileceksiniz ben şahsen bu yüzden kullanıyorum.
Bütün bunlar için daha uygun zaten. LibreOffice, muhtemelen lisans almadığınız korsan MS Office'ten daha iyidir, küçük Windows zararlılarının GNU/Linux ekosistemi için yapabileceği bir şeyde çoğunlukla yok.

Windows'u harici bir USB'ye yükleyip, onu gittiğiniz her yerde çalıştırabileceksiniz.
Öncelikle istediğiniz bir Windows sürümünün ISO dosyasını indirin ardından Best Free Windows To Go Creator Wizard Helps Create Portable Windows 10/8/7! sitesinden WintoUSB programını indirin ve açtıktan sonra öncelikle ISO dosyasını seçin.

İkinci olarak USB'yi seçin ve NTFS dosya sistemiyle biçimlendirildiğinden emin olun!

Next'e basıp USB'nin hazırlanmasıı bekleyin.
Beklemeniz gereken süre USB'nin hızına göre değişecektir.

Üçüncü olarak USB'yi Boot edin ve bir defaya mahsus kurulum yapın.
Kurulumun ardından gittiğiniz her yerde USB'yi Boot edip taşınabilir Windows'unuzu kullanabileceksiniz.

En az 16 GB USB gereklidir.

İstediğiniz zaman bu konuda sorabilirsiniz.
Hocam benim bir sorum var. Kurulum yaparken kendi işletim sistemim kalıyor değil mi?

Evet hocam. :DKurulum sadece 1 defaya mahsus ardından diğer bilgisayarlarda da Boot ederek kullanabilirsiniz.
Tamam teşekkür ederim. Bilgisayarda önemli veriler varda. Format atmak istemiyorum. Şimdi deneyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı