USB'den Windows kurulumu başlamıyor

chelentano

Hectopat
Temiz Windows için USB hazırladım ama bir türlü kuruluma girmiyor. Boot menüsünde sıkıntı yok. USB'ye yöneliyor ama kuruluma gitmiyor. Resimdeki ekran çıkıyor. Anakartım (Gigabyte Z370 AORUS ULTRA GAMING Intel Z370 1151-V.2 Soket 4000MHz O.C. DDR4 USB 3.1 DVI&HDMI Anakart)işlemci de i7-8700k. Denemediğim şey kalmadı. USB'yi Windows 10 indirme aracı ile hazırladım. Sebebi nedir acaba bilen var mı?
P_20180909_111334.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın USB belleğin içeriğini tanımıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep Baltaş'ın harika sesinden.

Evet Rufus ile hazırladım. Ayrıca orijinal Win 7 Pro CD'si var elimde onu dahi çalıştırmıyor. Setup içerisinde bağlı olan HDD, USB ne varsa görüyorum ama kuruluma girmiyor.
Evet rufus ile hazırladım. Ayrıca orijinal win 7 pro cd si var elimde onu dahi çalıştırmıyor. Setup içerisinde bağlı olan hdd, usb ne varsa görüyorum ama kuruluma girmiyor
Ayrıca Rufus ile yaptıktan sonra (BlInitializeLibrary failed 0xc00000bb) uyarısı verip kalıyor.

BIOS menüsünden, Secure Boot'u devre dışı bırakıp denediniz mi ?
Secure Boot ile bir alakası olmaz çünkü devrede de olsa konu sahibi Windows 10 kurmaya çalıştığından bir engel değil bu. Hatta aksine devrede olursa daha iyi olur.
@chelentano, indirdiğiniz ISO dosyasında bir sorun olup olmadığını öğrenmek için hash değerlerini karşılaştırın bence. Normalde Windows 10 1809 Ekim güncellemesinin ISO dosyası için (Türkçe) SHA1 değeri şu olmalı:
Kod:
5c094a717bcda54a2401b1b1c39ac04947621e38
Eğer elinizdeki ISO dosyasının SHA1 değeri farklıysa dosya hatalı inmiş olabilir. Aynıysa farklı bir USB belleğe Rufus ile tekrar yazdırıp Windows'u kurmayı deneyin. Bu değeri kontrol etmek için Powershell'e şu komutu girebilirsiniz:
Kod:
get-filehash -Algorithm Sha1 "ISO dosyasının tam yolu"
Örneğin: get-filehash -Algorithm Sha1 "D:\Win10_1809Oct_Turkish_x64.iso"
Bunların dışında BIOS ayarlarınızın doğru olduğundan da yine de emin olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı