USB'siz Dual Boot yapılır mı?

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Sorum başlikta bellirtigim gibi, USB'siz Dual Boot yapmak. Benim laptopta ne UEFI var ne de BIOS aciliyor. Gercekten laptop beni çok zorluyor. Evde laptopu 4 kişi dönüyoruz ve bu durum benim dosyalarimin kaybolmasina, silinmesine yok oluyor. Ben de Dual Boot yapip Linux Mint kurmak istiyorum. Acaba USB'siz Dual Boot yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'suz olmaz diye biliyorum. Acer Switch 10 bilgisayarımda çıldıracak gibiydim bir türlü çalışmıyor. Acer Swift 3'e geçince BIOS sayesinde kolayca dual boot oluyor (SSD'de 2 partition yapıp birinde Windows, diğerinde Lubuntu koymuştum bir ara).

Windows 10'da ISO dosyasini indirmistim sonra buraya cikart deyince exe olarak cikmisti ondan sonra exe ile Windows 10'u tekrar yüklemistim ayni şeyi yapabilir miyim?

BIOS'suz olmaz diye biliyorum. Acer Switch 10 bilgisayarımda çıldıracak gibiydim bir türlü çalışmıyor. Acer Swift 3'e geçince BIOS sayesinde kolayca Dual Boot oluyor (SSD'de 2 Partition yapıp birinde Windows, diğerinde Lubuntu koymuştum bir ara).

Gercekten deli oluyorum elimde kaldi geçen gün laptop mavi ekranin mor versiyonunu gösterdi kimsede nedenini bilmiyor öyle bir laptop bu ne BIOS'u aciliyor ne de anakart UEFI surumunu destekliyor illalah ettirdi bu PC beni.

Araştırmadan hemen hayırı vermiş değerli arkadaşlarımız. İstediğiniz kadar sayısız Dual Boot işletim sistemlerini kurabilir veya Live olarak çalıştırabilirsiniz. Spoiler içerisine eklediğim kendi anlatımımla olan video'mu izlemeniz yeterli. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adı geçen uygulamanın kaynak linki easybsd: https://neosmart.net/EasyBCD

Araştırmadan hemen hayırı vermiş değerli arkadaşlarımız. İstediğiniz kadar sayısız Dual Boot işletim sistemlerini kurabilir veya Live olarak çalıştırabilirsiniz. Spoiler içerisine eklediğim kendi anlatımımla olan video'mu izlemeniz yeterli. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adı geçen uygulamanın kaynak linki easybsd: https://neosmart.net/EasyBCD

Hocam demin videonuzu izlemistim ben bunu yapinca BIOS'a girmeden yükleme yapabilirim doğru mu? Hocam bir de benim UEFI disinda baska sekilde BIOS'a girme şansım olabilir mi kaptopum Samsung laptop NP300E5C (güç tuş ayatlarindan hizli başlatmayi kapatmama rağmen setup F2 yaziyor basiyorum please wait diyor fakat BIOS acilmiyor.)

Hocam demin videonuzu izlemistim ben bunu yapinca BIOS'a girmeden yükleme yapabilirim doğru mu? Hocam bir de benim UEFI disinda baska sekilde BIOS'a girme şansım olabilir mi kaptopum Samsung laptop NP300E5C (güç tuş ayatlarindan hizli başlatmayi kapatmama rağmen setup F2 yaziyor basiyorum please wait diyor fakat BIOS acilmiyor.)

Cihazınızın model ve seri numarasına göre bir açılış giriş klavye kombinasyonu vardır araştırma yapmanız gerekli. Diğer kalan gelişmeler teknik durumlarla alakalı olabilir. Anlayan birinden yardım alırsanız daha mantıklı olacaktır. Eklediğim yöntem ve method BIOS ayarlarına girmeden, Boot menüsüne eklenmesi istenen işletim sistemini ilave eder, ayrılmış disk alanı üzerinden ISO dosyasını başlatır. Linux dağıtımları için çok uygundur. Windows içinse, winpe tarzı Live çalışan sistemlerden istifade edilebilir.

Cihazınızın model ve seri numarasına göre bir açılış giriş klavye kombinasyonu vardır araştırma yapmanız gerekli. Diğer kalan gelişmeler teknik durumlarla alakalı olabilir. Anlayan birinden yardım alırsanız daha mantıklı olacaktır. Eklediğim yöntem ve method BIOS ayarlarına girmeden, Boot menüsüne eklenmesi istenen işletim sistemini ilave eder, ayrılmış disk alanı üzerinden ISO dosyasını başlatır. Linux dağıtımları için çok uygundur. Windows içinse, winpe tarzı Live çalışan sistemlerden istifade edilebilir.

Yardiminiz için çok teşekkür ederim yarın deneyeceğim zaten videoda detaylı şekilde anlatiyorsunuz.

Hocam bu nedir Dual Boot'la kurarken bu oldu Linux Mint yuklemeye calistim.

Hocam bu nedir Dual Boot'la kurarken bu oldu Linux Mint yuklemeye calistim.

Hocam çözdüm kendi başıma çok kolay bir şey yaparak halledebiliyormuşuz hiçbir yerde bulamadim kendim çözdüm.

Dosya Ekleri

• 20210617_004606.jpg
    20210617_004606.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı