USB'siz format atmak

Ben C'den 8 GB ayırıyorum E falan gibi, sonra yeni birime Windows.iso içindekileri atıyorum, format sekmesinde sistemin kurulu olduğu yeri tamamen biçimlendiriyorum sistem tamamen gitmiş oluyor ve o ayırdığım birim üzerindeki dosyalar üzerinden formatı yapıyorum.
USB'den tek farkı USB yerine diski kullanmış oluyorum işlem aynı.
Hocam windows 7'de komut sistemi ile nasıl başlatacağım?

Ayarlar->Güncelleştirme ve Güvenlik ->Kurtarma ->Bu bilgisayarı Sıfırlayın yoluna git. İstersen "Dosyalarımı Sakla" seçeneğini onaylayarak sadece C diskine format atabilirsin. Önemli dosyalarını saklamış olursun.
Merhaba bende Windows 11 var ve bilgisayara 2 yıldır format atılmadı şuan atmak istiyorum.USB falan yok bende.Dosyalarımı sakla seçeneğine tıkladım.Dediğim gibi format USB si falan yok.Normal sıfırlamak istiyorum C diskini.Aşağıdakilerden hangisine tıklamam lazım?Bulut indirme ve Yerel yeniden yükleme seçeneği var.

Ayarlar->Güncelleştirme ve Güvenlik ->Kurtarma ->Bu bilgisayarı Sıfırlayın yoluna git. İstersen "Dosyalarımı Sakla" seçeneğini onaylayarak sadece C diskine format atabilirsin. Önemli dosyalarını saklamış olursun.
O sıfırlama mesela bilgisayara virüs girdi eğer sıfırlarsa gitmeme gibi bir ihtimali var temiz format daha iyi.

Format atmak, diski biçimlendirip sıfırdan işletim sistemi kurulmasıdır. Buna temiz kurulum denir.

Diğer işlemler çöp dosyaları temizlemek, programları kaldırmak gibi bir şey oluyor formattan saymıyorum onları sonuçta diskte kayıtlı dosyaların kalıyor. O yüzden USB'siz format bence olmaz.
güzel açıklamışsın

Geri
Yukarı