USB'siz format atmak mümkün mü?

Snowsatt

Hectopat
Arkadaşlar, benim 1 TB HDD ve 244 GB SSD'im var bilgisayara format atıp Windows'u SSD'ye kuracağım. Arkadaşım bu işlere yatkın olduğundan ona danıştım ama dediğine göre Windows'u yükleme ekranında HDD'yi sıfırlarsam ve format için yüklediğim Windows 10 yükleyiciside HDD'de olduğu için hata ile karşılaşacağımı belirtti. Format atamıyacagımı ve USB gerekli oldugunu belirtti. Benim sorum şu USB'siz format atabilir miyim?

Dosya Ekleri

• 1643885842657.png
    1643885842657.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 57
  • 1643885974062.png
    1643885974062.png
    234,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, benim 1 TB HDD ve 244 GB SSD'im var bilgisayara format atıp Windows'u SSD'ye kuracağım. Arkadaşım bu işlere yatkın olduğundan ona danıştım ama dediğine göre Windows'u yükleme ekranında HDD'yi sıfırlarsam ve format için yüklediğim Windows 10 yükleyiciside HDD'de olduğu için hata ile karşılaşacağımı belirtti. Format atamıyacagımı ve USB gerekli oldugunu belirtti. Benim sorum şu USB'siz format atabilir miyim?

Arkadaşın diskini bölümleyebileceğini unutmuş olmalı. HDD veya SSD de 16 GB bir bölüm açıp ISO içeriğini oraya ayıklayabilirsin. Format esnasında o bölümü silmemeye dikkat et. Muhtemelen sildirmez zaten.

Ben aynı şekilde atmayı denedim oldu ama biçimlendirme ekranında sorun yaşadım onu da şu şekilde çözdüm;
İlk önce başka bir diske Windows kurdum sonra bilgisayar açıldıktan sonra öbür diski biçimlendirdim bu sefer biçimlendirdiğim diske Windows kurdum açıldığındada tekrar biçimlendirdim sonuçta oldu biraz devrik oldu kusura bakmayın :)

Ben aynı şekilde atmayı denedim oldu ama biçimlendirme ekranında sorun yaşadım onu da şu şekilde çözdüm;
İlk önce başka bir diske Windows kurdum sonra bilgisayar açıldıktan sonra öbür diski biçimlendirdim bu sefer biçimlendirdiğim diske Windows kurdum açıldığındada tekrar biçimlendirdim sonuçta oldu biraz devrik oldu kusura bakmayın :)

Kurulum ekranındayken komut istemini açıp diskpart programını kullanabilirsin öyle durumlarda.

Mümkün fakat uzun bir işlem. Öncelikle diskinizden ufak bir bölüm ayırıp içine Format ISO dosyasının içeriğini atın. Daha sonra bilgisayarı komut istemi ile başlatın. Oradan bir kaç cmd komutuyla ISO içeriğindeki setup dosyasını çalıştırın.

USB'siz ve CD DVD'siz mümkün. İnternete USB'siz temiz kurulum nasıl yapılır diye aratırsan bulursun

HDD'yi ikiye böl ve boş olan bölüme Windows ISO dosyasındakileri at.(Rufus'la da yazabilirsin) sonra boot ederken onu seç ve SSD'ye kurulum yap. Kurulum bittikten sonra HDD'yi sıfırlayıp eskisi gibi birleştirebilirsin.

Geri
Yukarı