USB'siz format nasıl atılır?

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
USB belleğim yanımda değil ve sisteme virüs bulaşmış olmasından şüpheleniyorum. ESET ile şu anda bir tarama gerçekleştiriyorum. Sadece formata kadar idare etmesi için. Virüs anladığım kadarı ile bir rat virüsü. Önemli dosyaları (oyun Save'leri, projeler vs.) sabit diske kaydetim, sabit diski başka temiz bir sistemde tarattım temiz çıktı (Kaspersky ve ESET).Şu an 17 adet riskli dosya silindi sistemden. Diskim üzerinde 2 bölüm var. Birinde şu anki Windows kurulu, diğerinde Kali vardı ancak Windows kurulu diskte yer arttırmak için Kali'yi sildim ve Kali'nin diskini bölümün disk üzerindeki konumu yüzünden C'ye ekleyemedim (D ise ayrı bir disk olduğu için denemedim bile).Şu an boşta 32 GB'lik bir bölüm var, bilgisayarımda taranmış temiz olduğunu düşündüğüm bir Win 10 20H2 ISO dosyası var. Ben bu ISO dosyasını Windows açık iken çalıştırıp şu an boş olan bölüme (sadece 2 gün idare edecek) bir Windows kurabilir miyim? 2 gün sonra eve gideceğim ve USB bellek ile tüm disklere temiz bir format atacağım. Yapabilir miyim? Deneyen oldu mu daha önce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cd ile yapabilirsin keşke kaliyi silmeseydin. Windows virüslerini çok kolay fark ederdin.

Windows açıkken iso dosyasını açın Windows onu sanal CD şeklinde bağlar zaten.
İçindeki Setup.exe çalıştırın.
Ve yönergeleri takip edin.
Not : iso dosyası Windows kuracağınız disk bölümünde olmamalı.

Konuyu sonradan gören arkadaşlar için bilgisayarınız Windows'u çalıştırır haldeyken temiz format atmak isterseniz rehberimden yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı