USB'siz ve CD'siz format nasıl atılır?

USB ile o videodaki taktiği yapmak daha güvenli, Windows 10'un kendi ayarlarındaki sıfırlama sıkıntı.

Bana birkaç kişi öyle sıkıntılı olur dedi bir de ben Windows 11 ISO kurdum yani 11 format attım Driver Booster yüzünden.
USB ile o videodaki taktiği yapmak daha güvenli, Windows 10'un kendi ayarlarındaki sıfırlama sıkıntı.

O dediğiniz USB'siz format atma güvenlimi bana kötü dediler sizce işe yararmı.

Son düzenleme:
Uygulamaları silip yeni kullanıcı aç, USB'siz format atma ile aynı, ona da tam format denilmez.

Hayır USB ile atılan formata "ufei" denir.
Temsa13 kanalında olduğu gibi format atılırsa, "DVD" ile format atılmış gibi olur.
-Ayrıca sizin dediğiniz işlem yanlış, öyle olursa, yine dosyalar parçalanmış halde kalır ve Windows günlük kayıtları tamamen kalır.

-Formatın 1. amacı çok fazla okuma yazma yapan disk, dosyaları parçalanır ve disk çok yavaşlar. Format atarakta tamamen sıfır parçalanmamış bir Windows kurarak hızlı kullanmak. Bu yüzden ben 3 ve 5 ayda bir format atmayı tavsiye ediyorum.

-Formatın 2. amacı Windows hata, kurma, günlükler vs. bayağı bir log tutar. Yani bellekte, boşa cash birikir ve bu 1 senede 1GB yer alabilir, sık kullanan, bir kullanıcı iseniz.

Ve format atarak, hem bellekten, cashler temizlenir, PC oyunlarda rahatlar daha yüksek FPS verir.
Hemde dosyalar daha parçalanmadığı içinde, Windows hızlanır.
Driver Booster kalıntıları silinse yeter.

Sakın öyle bir işlem yapmayın.
Temsa kanalında, olduğu gibi bir format işlemi yapın.

Hayır USB ile atılan formata "ufei" denir.
Temsa13 kanalında olduğu gibi format atılırsa, "DVD" ile format atılmış gibi olur.
-Ayrıca sizin dediğiniz işlem yanlış, öyle olursa, yine dosyalar parçalanmış halde kalır ve Windows günlük kayıtları tamamen kalır.

-Formatın 1. amacı çok fazla okuma yazma yapan disk, dosyaları parçalanır ve disk çok yavaşlar. Format atarakta tamamen sıfır parçalanmamış bir Windows kurarak hızlı kullanmak. Bu yüzden ben 3 ve 5 ayda bir format atmayı tavsiye ediyorum.

-Formatın 2. amacı Windows hata, kurma, günlükler vs. bayağı bir log tutar. Yani bellekte, boşa cash birikir ve bu 1 senede 1GB yer alabilir, sık kullanan, bir kullanıcı iseniz.

Ve format atarak, hem bellekten, cashler temizlenir, PC oyunlarda rahatlar daha yüksek FPS verir.
Hemde dosyalar daha parçalanmadığı içinde, Windows hızlanır.
Kelimede "USB'siz format ile aynı" kelimesi geçiyor, USB ve DVD format hakkında hiç bir şey bahsetmedim, sadece orada Windows ayarlarından sıfırlamak yanlış bir şey olarak söyledim, siz yanlış anladınız herhalde.

Geri
Yukarı