USB'ye macOS kurmak

Recep İvedik

Hectopat
Merhaba şu an sistemimde Windows 8.1 Pro kurulu. Geçen yıl Kali Linux ISO indirip USB'ye yazdırdım ve USB'den kullanabiliyorum (PC açılırken F12 Boot menüden usbmi seçip Kali Linux'u USB üzerinden başlatıyorum yani USB ile çalışıyor taşınabilir sürüm diyelim) aynı şekilde macOS ISO indirip USB'ye yazdırıp bilgisayarıma kurmadan USB üzerinden çalıştırabilir miyim? Sistemim yavaş olduğu için sanal makine önerisi yapmazsanız sevinirim. macOS Türkçe ISO dosya linki verirseniz sevinirim.

Merhaba şu an sistemimde Windows 8.1 Pro kurulu. Geçen yıl Kali Linux ISO indirip USB'ye yazdırdım ve USB'den kullanabiliyorum (PC açılırken F12 Boot menüden usbmi seçip Kali Linux'u USB üzerinden başlatıyorum yani USB ile çalışıyor taşınabilir sürüm diyelim) aynı şekilde macOS ISO indirip USB'ye yazdırıp bilgisayarıma kurmadan USB üzerinden çalıştırabilir miyim? Sistemim yavaş olduğu için sanal makine önerisi yapmazsanız sevinirim. macOS Türkçe ISO dosya linki verirseniz sevinirim.
Sanal Makine bahsettiğin şeyden hızlı bile çalışabilir :) Linux dağıtımlarının bir çoğu Live destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün olabilir ancak stabil olacağını hiç mi hiç sanmıyorum, lakin sıfır Hackintosh kurulumunda dahi kurduktan sonra sürücü kurman gerekebiliyor. İmzanızdaki sistemde MacOS'un stabil çalışması pek mümkün değil maalesef.

Çoğu GNU/Linux dağıtımı live USB / live DVD özelliğini kendileri destekliyor. Hackintosh farklı olduğu için sorunlu olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı