Windows'a macOS kurmak

Kairay

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Technopat rehberlerine bakıp macOS kuracağım fakat birkaç sorum olacak. Bilgisayar programcılığı okuyorum. Bir yandan da Swift programlama dilini öğrenmeye çalışıyorum. Okulda dev-C++ görüyoruz, MacOS'ta dev-C++ çalıştırabilir miyim? Ya da yeni bir SSD alsam ona macOS kurup eski SSD'de Windows'la devam edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberde gördüğün gibi kuruyorsun, ek bir şeyi yok. Clover'da zaten hangi işletim sistemini başlatacağını seçebiliyorsun. Sistem için ise Catalina kurabilirsin. Kurulumlar arasında bir fark yok.

Catalina linki:

• i5-7500
  • RX 570
  • 16 GB 2400 MHz
  • MSI B250M Gaming PRO
Nasıl yapacağım hakkında bir bilgim yok. Kaynak atabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistemin güncel OS X sürümlerini açacaktır.
macOS Mojave 10.14.6 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı - Technopat Sosyal

Peki arkadaşın dediği gibi macOS ile Windows'u beraber kullanabilir miyim? Bir de 240 GB SSD yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki arkadaşın dediği gibi MacOS ile Windows'u beraber kullanabilir miyim? Bir de 240 GB SSD yeterli olur mu?
Benim kullanımımda 240 GB yeterli olurken sizinkinde olmayabilir, bu sorunun cevabı bilgisayarı kullanma şeklinize göre farklılık gösterecektir, Dualboot'u OS X'e uygun bir Bootloader ile yapmak kaydıyla yapabilirsiniz (Chameleon Bootloader, Clover Bootloader gibi).

Merhaba arkadaşlar. Technopat rehberlerine bakıp macOS kuracağım fakat birkaç sorum olacak. Bilgisayar programcılığı okuyorum. Bir yandan da Swift programlama dilini öğrenmeye çalışıyorum. Okulda dev-C++ görüyoruz, MacOS'ta dev-C++ çalıştırabilir miyim? Ya da yeni bir SSD alsam ona macOS kurup eski SSD'de Windows'la devam edebilir miyim?

Okulda temel programlamayı mı öğreniyorsunuz? Yoksa Win32 API´lerini kullanarak Windows´a özel uygulamalar mı geliştiriyorsunuz? Eğer birincisiyse GCC compilerını macOS´a kurmanız yeterli. Ancak ikincisiyse Win32 API´lerini kullanabilmek için MinGW´yi kurmanız gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı