USB'ye Windows 7 nasıl kurulur?

• Konuyu başlatan Saha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 440

Saha

Picopat
Daha fazla  
USB'den kullanabileceğim Windows 7 yapmak istiyorum. USB'ye nasıl kurabilirim? Modlu ISO'lar ile değil orijinal ISO ile yapmak istiyorum. Yani HDD'ye nasıl kuruyorsak aynı şekilde USB belleğe de kurmak istiyorum. 2 USB'yi PC'ye taktım. Biri boş diğeri kurulum USB'si. Kurulum USB'sini boot ettim. Kurulum sırasında diskler sayfasında boş olan USB gözükmüyor. Nasıl kurabilirim?

USB'den kullanabileceğim Windows 7 yapmak istiyorum. USB'ye nasıl kurabilirim? Modlu ISO'lar ile değil orijinal ISO ile yapmak istiyorum. Yani HDD'ye nasıl kuruyorsak aynı şekilde USB belleğe de kurmak istiyorum. 2 USB'yi PC'ye taktım. Biri boş diğeri kurulum USB'si. Kurulum USB'sini boot ettim. Kurulum sırasında diskler sayfasında boş olan USB gözükmüyor. Nasıl kurabilirim?

ISO dosyası elinizde var mı?

Şimdi tekrar okudum, probleme bağlı olarak BIOS türünüzü yazabilir misiniz? Ve hangi programı kullandınız yazma işlemi için.

Belki yapılabilir ama çok yavaş çalışır.
Disk klonlama programlarını dene.

Wintousb kullanabilirsiniz eğer Windows 7 ile uyumluluğu varsa.

Şimdi tekrar okudum, probleme bağlı olarak BIOS türünüzü yazabilir misiniz? Ve hangi programı kullandınız yazma işlemi için.
evet var

Wintousb kullanabilirsiniz eğer Windows 7 ile uyumluluğu varsa.
Farklı bi öneriniz var mı?

mbr

Öncelikle, Windows 7 Kurulum Medyasına USB 3.0 (xHCI) Sürücülerini Entegre Etmek buradaki linkten xhcı sürücülerini kuruluma entegre edin.

Ardından USB diski NTFS biçiminde formatlayıp wintousb programını kurun.

• klasik (MBR) kurulum yapacaksanız; minimum 32 GB boyutunda ve NTFS olarak biçimlendirlmiş bir bölüm oluşturun.
  • UEFI kurulum yapacaksanız; (diskin GPT olarak başlattıktan sonra) minimum 350 MB boyutunda bir EFI (ESP) bölümü ve minimum 32 GB boyutunda bir sistem bölümü oluşturmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şu: EFI bölümü FAT32 olaraki sistem bölümü ise NTFS olarak biçimlendirilmiş olmalı.

Bildiğim en kolay yöntem o ikinci bir usbniz varsa bir tane USB üzerine Windows 7 kurulum USB'si oluşturun diğer USB'yi de kurulacak konum olarak seçebilirsiniz.(eğer DVD varsa PC'de o da olur)
zaten öyle yaptım ancak kurulum ekranında diğer usb gözükmüyor.

Geri
Yukarı