USB'ye Windows 8.1 nasıl kurulur?

Makaleler
1
Yer
Canlı Derste...
Daha fazla  
Meslek
Bruh Çekicisi
Flash belleğe ayrıca bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Bir arkadaşımın HDD'si bozulmuş. Elimdeki 32 GB Toshiba flash belleğe Win 8.1 kurmak istiyorum. Şu aralar sunum ödevlerimiz var. Yeni bir HDD alana kadar flash bellekteki Windows ile idare etmesini istiyorum. Nasıl flash belleğe Win 8.1 kurabilirim? Ya da başka bir işletim sistemi. Fark etmez.

USB'yi MBR olarak formatlayın. CD sürücüsünden Windows'u takın CD sürücüsü yoksa aynı USB'ye de Rufus ile yazdırın. Daha sonra normal format atar gibi açın ve hedef sürücü olarak USB'yi seçin. Ben böyle XP kurmuştum. Windows 8.1 kurabilir misiniz bilmiyorum.

USB'yi MBR olarak formatlayın. CD sürücüsünden Windows'u takın CD sürücüsü yoksa aynı USB'ye de Rufus ile yazdırın. Daha sonra normal format atar gibi açın ve hedef sürücü olarak USB'yi seçin. Ben böyle XP kurmuştum. Windows 8.1 kurabilir misiniz bilmiyorum.

İşte, hedef olarak USB seçemiyorum Rufus'ta. HDD veya SSD gibi gözükmüyor olsa gerek. Ben de Rufus'ta bunu yapamadığım için sormuştum bunu.(Çok afedersiniz, yanlış söyledim. Ben Rufus ile USB'ye yazdırıyorum. Ama başka bir usb'ye format diskini kuramıyorum.)

Flash belleğe ayrıca bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Bir arkadaşımın HDD'si bozulmuş. Elimdeki 32 GB Toshiba flash belleğe Win 8.1 kurmak istiyorum. Şu aralar sunum ödevlerimiz var. Yeni bir HDD alana kadar flash bellekteki Windows ile idare etmesini istiyorum. Nasıl flash belleğe Win 8.1 kurabilirim? Ya da başka bir işletim sistemi. Fark etmez.
Bahsettiğiniz işlem Windows To Go özelliği ile olabilir. Ancak önermiyorum, verimlilik konusunda memnun kalmazsınız. Onun yerine hafif bir Linux dağıtımı önerimdir.

Onun yerine flash belleğe Linux dağıtımlardan birini kurabilirsiniz hem hızlı çalışır hem az yer kaplar.
Orada yaptığımız slaytı hocamız bizim gördüğümüz gibi göremiyor. O yüzden bir Windows dağıtımı tercih ediyorum. Online Office'i ben kullansam sorun olmaz ama arkadaş internetsiz bir ortamda duruyor genelde.
Bahsettiğiniz işlem Windows To Go özelliği ile olabilir. Ancak önermiyorum, verimlilik konusunda memnun kalmazsınız. Onun yerine hafif bir Linux dağıtımı önerimdir.
Orada yaptığımız slaytı hocamız bizim gördüğümüz gibi göremiyor. O yüzden bir Windows dağıtımı tercih ediyorum. Online Office'i ben kullansam sorun olmaz ama arkadaş internetsiz bir ortamda duruyor genelde.
Yani benim demek istediğim, ben o Flash'a kurunca arkadaşımın bilgisayarına takıp Windows'u çalıştırmak istiyorum. Bios ayarlarını falan yaparım, sadece Kurulum menüsünde flash belleği görmüyor bilgisayar.

Yani benim demek istediğim, ben o Flash'a kurunca arkadaşımın bilgisayarına takıp Windows'u çalıştırmak istiyorum. BIOS ayarlarını falan yaparım, sadece kurulum menüsünde flash belleği görmüyor bilgisayar.

Office programı için Free Office, WPS Office veyahut Libre Office kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı