UserBenchmark düşük SSD değerleri

Baris Erkul54

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün SSD'imde hata almaya başladım ve oyun performansım %48 veya %47'lerden % 40'a düştü verilerime. Bakıyorum sadece SSD'imde düşüş bulunmakta.
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
(Screenshotları bulunmakta)
Düzenleme: Sabah ise bilgisayarıma giriş yaptığımda web sitesinde bile feci kasmalar göründü ve PC takıldı ve kapamak zorunda kaldım, kapanmadı ve sonrasında fişi çektim. Acaba fişten zarar gelmiş midir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    3,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Userbenchmark üzerinden bir şeye bakılmaz. HD Tune ile bad sector taraması ve Crystaldisk ile de okuma yazma hızı taraması yapıp ekran görüntülerini bize atın.

Atacağım, bekleyin.
Userbenchmark üzerinden bir şeye bakılmaz. HD Tune ile bad sector taraması ve Crystaldisk ile de okuma yazma hızı taraması yapıp ekran görüntülerini bize atın.

Efendim, verilerim bunlar nasıl bir SSD olduğunu söylerseniz sevinirim ve soruma baştan beri cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• error scaning.jpg
    error scaning.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 52
  • benchmark.jpg
    benchmark.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 45
  • health.jpg
    health.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 46
  • cyristaldisk.jpg
    cyristaldisk.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Okuma yazma hızı normal gibi, bad sector hatası da yok. Bana bir sorun yok gibi geldi.
Atacağım, bekleyin.

Efendim, verilerim bunlar nasıl bir SSD olduğunu söylerseniz sevinirim ve soruma baştan beri cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Herhalde SSD'niz Okuma 550MB Yazma 500MB bir SSD değil mi?

Okuma yazma hızı normal gibi, bad sector hatası da yok. Bana bir sorun yok gibi geldi.

Herhalde SSD'niz okuma 550 MB yazma 500 MB bir SSD değil mi?

Cevabınız için teşekkürler içim rahatladı, galiba.
Userbenchmark sitesi bu forumda yasaklı ve doğru veriler aktarmıyor, o siteyi karşılaştırma ve test sitesi olarak kullanmayın.

SSD'niz tam takır çalışıyor, herhangi bir probleminiz bulunmuyor.

Teşekkürler içim rahatladı.
Kingston SSD Manager ile de kontrol et.

Sorunumla ilgilendiğiniz için teşekkürler, gerekli taramaları yapmıştım.

HDtune güncel sürümü 5.75, sitesinden erişilebilir. Ekteki görseller yıllar önceki sürüme ait, v2.55.
Programın o versiyonunun yeterli olduğunu düşünsek bile disk gene sıkıntılı, bendeki mekanik diskin 5.75 sürümünde min. okuması 49MB. Sendeki neredeyse diplemiş. Test yapıp yapmamak sana kalmış.

sil.JPG

HD Tune güncel sürümü 5.75, sitesinden erişilebilir. Ekteki görseller yıllar önceki sürüme ait, V2. 55.
Programın o versiyonunun yeterli olduğunu düşünsek bile disk gene sıkıntılı, bendeki mekanik diskin 5.75 sürümünde min. Okuması 49MB. Sendeki neredeyse diplemiş. Test yapıp yapmamak sana kalmış.

Eki Görüntüle 634024

Deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı