USR5461 802.11g Wireless MAXg Router Firmware

USR5461 802.11g Wireless MAXg Router dan bende de var ama bi türlü Airties RT-206 ile bağlayamıyorum. Bağlantı var görünüyor sayfayı alamıyorum. Üzerindeki bütün led lambalar yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemden çıkan ağ kablosunu USR5461'in WAN portuna takmanız gerek. Ayrıca cihazın Firmware'ini de güncellemenizi tavsiye ediyorum. Yine bağlantıyı yaptıktan sonra RT-206'nın arabirimine girip USR5461'in aldığı IP adresini kontrol etmekte fayda var.

Ayrıca isterseniz cihaza daha güncel bir DD-WRT Firmware de kurabilirsiniz. Tabi bu biraz riskli.

Öncelikle RT-206 internete bağlanabiliyor mu? Bağlanıyorsa siz neden bağlanamıyorsunuz? Kablolu ve kablosuz ağdan bağlanmanız mümkün mü? İnternete evden bağlanın, sonra modemin arabirimine girin. Arabirimin IP ardesini Ağ bağdaştırıcınıza çift tıklayıp öğrenebilirsiniz. Ağ geçidi modeminizin IP adresidir.

Bu adrese girdikten sonra modeminizin şifresini girin. Modemi TTNET verdiyse şifre ttnet olabilir. Yoksa modemin varsayılan şifresini kullanma kılavuzundan bakın.

Sonrasında LAN kısmına gelin ve buradan bağlı cihazlara göz atın. US Robotics'in almış olduğu IP adresini burada görmeniz lazım. Şimdi yeni bir sekme açıp IP adresini buraya girinve bu defa USR'ın arabirimine girin. Şimdi buradan Firmware güncelleme seçeneğine gelip yukarıdaki Beta Firmware'i yükleyin.

Yine Router arabiriminden bağlantı var mı yok mu görebilirsiniz.

Burak Bey RT-206 İle Normalde Bağlanıyorum Kablolu veya Kablosuz Olarak. Ama USR5461 802.11g Wireless MAXg Router'ı Bağladığım Zamanda Routerın Ne Kablolu Bağlatısından Ne de Kablosuz Bağlantısından Sayfa Alamıyorum. Normalde Routerın Status Sekmesine Girdiğim Zamanda Bağlantı Var Görünüyor

The router is connected to the Internet.

Status Sayfasını En Alta İndirdiğim Zaman

Clients
Type Name MAC Address IP Address Expiration
wired abc 00:1E:8C:5A:AA:92 192.168.2.2 57 minutes, 28 seconds

Bu Yazılar Çıkıyor Şimdiden İlginize Çok Teşekkür Ederim

Selam Burak bey benim ıp dynamic ip firmware güncellemesi yaptım ama sonuç aynı. Bağlantı tanımlaması nasıl oluyor onu bilmiyorum açıklama yaparsanız sevinirim. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Öncelikle ataç veya kürdan ile cihazın reset tuşuna 30 saniye boyunca basılı tutun.

Sonrasında bilgisayarınızı, modeminizi ve cihazı kapatın.

Bütün cihazlar kapalıyken:

1. Modemde çıkan Ethernet kablosunu Router'ın WAN portuna takın.
  2. Bir başka ağ kablosunu Router'daki LAN portuna ve bilgisayarınıza takın.
  3. Router'ın adaptörünü takın, Router açılsın. Ardından bilgisayarınızı açın.
  4. Şimdi ADSL modeminizi de çalıştırın.

1. Bütün cihazlar çalışır durumda olduğunda tarayıcınızı açın ve adres satırına 192.168.2.1 yazıp Enter'a basın.
  2. Kurulum sihirbazı'nın karşınıza çıkması gerek. Start diyerek sihirbazı başlatın.
  3. Buradan sonra ilgili yönergeleri takip ederek kurulumu yaptıktan sonra internete bağlanabilirsiniz.

Selam Burak bey dediklerinizi yaptım. İnternete usr5461 802.11g wireless maxg router la bağlanıyorum. İlginize emeğinize çok çok teşekkür ederim. Benim bağlantı sorunum ise modemin ve router'un ip çakışmasından ileri geliyormuş 192.168.2.1 i 192.168.3.1 yapınca sayfayı aldım.

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı