Ustura için jilet önerisi

UmutWayne

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle ilk kez ustura kullanacağım ve bunun için yaprak jilet markası önerebilecek var mı? Ve ustura hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir yerde gördüm permasharpı hiç önermiyorlardı yüzün çizildi mi?
Keskinlik ve tıraş konforu açısından benim tecrübeme göre güzel bir jiletti. Yüzüm çizilmedi ama acemi olduğum için az kalsın 2-3 kere çizecektim. Usturayla 4-5 sefer tıraş olduktan sonra tekrar üç bıçaklı jiletlere geri döndüm zaten, usturayla tıraş olmak çok zevkli olsada güvenli değil.

Keskinlik ve tıraş konforu açısından benim tecrübeme göre güzel bir jiletti. Yüzüm çizilmedi ama acemi olduğum için az kalsın 2-3 kere çizecektim. Usturayla 4-5 sefer tıraş olduktan sonra tekrar üç bıçaklı jiletlere geri döndüm zaten, usturayla tıraş olmak çok zevkli olsa da güvenli değil.

Zamanla alışırız hocam yapacak bir şey yok.

Zamanla alışırız hocam yapacak bir şey yok.
Yaprak jiletler kişisel bir tercihtir, başka bir kişi birini beğenirken sen beğenmeyebilirsin.
Razorus.com , geleneksel tıraş ürünlerini Türkiye'de pazarlayan en iyi şirkettir. Oradaki markaları deneyebilirsin. Ben son 5 aydır Astra kullanıyorum.
Ayrıca @Akerfeldt Jiletli usturalar gene güvenli direkt saplamaya çalışsanız bile jilet çok az açıkta durduğu için kendinizi öldürmlenize yetecek kadar derin kesemezsiniz. Ama çelik usturalarda 2 cm'lik çelik açık durduğu için çok derin kesme ihtimaliniz var. O yüzden sadece tecrübeli arkadaşlar kullanmalı. Çok zevklidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı