Usturaya vurulan saç 1 haftada ne kadar uzar?

Hocam Ketoral kullanıyorum ama saçlarım uzun, belki o yüzden ise yaramiyordur gibi geliyor.
Çok stres yaparsanız fazlalaşması ve dökülmesi için de büyük etken. Ayrıca benim bildiğim ekstra yanında şampuan kullanmamanız ve 2 günde bir yıkarken bir avuç içi hizasında sıkıp kafa derinizde 5-6 dakika civarı bekletmeniz yeterli. Şahsen ben öyle yapıyordum ve geçiriyordu, egzamaya da oldukça iyi geliyor. Bu işe yaramazsa kendi kullandığım Head&Shoulders Clinical Strength'i önerebilirim. Fiyatı biraz tuzlu ama normal şampuan olarak kepeği önlüyor.

Yıkama işine gelecek olursak saçlarını sültafsız şampuanla yıkama , yıkayacaksan iyice diplerine su değdiğinden emin ol. Elinden gelen kadar soğuk suyla yıka ve saçını elinle değil de saç için böyle süngerler oluyor ona şampuanı döküp yapabilirsin. Selenyum disültif bir şampun almayı da tercih edebilirsin.

Selam, saçlarımda dökülme ve kepeklenme var. Bu 1 haftalık ara tatilde usturaya vurmak istiyorum. Sizce uzar mı dışarı çıkabilecek kadar? Maksat okulda dalga geçmesinler.
Saçların uzunsa dökülmenin çok görünmesi normal aslında. Kısa saçta tüy az olduğu için tökülen tüy az oluyor ama uzayınca tüy fazla olduğu için dökülen tüy fazla oluyor.

Çok stres yaparsanız fazlalaşması ve dökülmesi için de büyük etken. Ayrıca benim bildiğim ekstra yanında şampuan kullanmamanız ve 2 günde bir yıkarken bir avuç içi hizasında sıkıp kafa derinizde 5-6 dakika civarı bekletmeniz yeterli. Şahsen ben öyle yapıyordum ve geçiriyordu, egzamaya da oldukça iyi geliyor. Bu işe yaramazsa kendi kullandığım head&shoulders clinical Strength'i önerebilirim. Fiyatı biraz tuzlu ama normal şampuan olarak kepeği önlüyor.

Hocam stres çok çok fazla artık takmayacağım kafama falan. Şampuanı sürüp bekliyorum 10dk bende pazar günü kullandım bir de şimdi kullanacağım saçlarım çok güçsüz geliyor bana biotin kullanmalı mıyım?

Hocam stres çok çok fazla artık takmayacağım kafama falan. Şampuanı sürüp bekliyorum 10dk bende pazar günü kullandım bir de şimdi kullanacağım saçlarım çok güçsüz geliyor bana biotin kullanmalı mıyım?
Biotin takviyesi kullan.Elidor'un biotinli olanını kullandım saçımda kepek ve yağ arttı.

İki hafta kullanınca etkisini gösteriyor.

Geri
Yukarı