Utangaç kardeş için ne yapılabilir?

Küçük kardeşim için öneri çözümlerinizi dinlemek istiyorum. 18 yaşındayım, abisi olarak sorunlarına deva olmak isityorum.
Bu yaz çok sıkışık geçiriyoruz, işler başından aşkındı az çok hallettik kardeşimide o sırada esnafa çalışması için göndermiştik, bir 2 hafta götürdük, oradan gelen kendisi ne istiyorsa bakar cebine alır dedik. Şu 1 aydır evde kalkıp bir şey yaptığıda yok, arkadaş sosyalleştiği kimse yok tek başına yanımızda oturup duruyor sürekli, bari dersine çalışsın diyorum, ıhlıyor mırın kırın ediyor ağlıyor, bu sene LGS'ye girecek sadece derslerine odaklanmasını istiyoruz. 13 yaşına bastı ağustosa geldik, 7. sınıfı zar zor geçti zaten bu sen ne yapacak bilmiyorum. Fazla üstüne gitmek istemiyorum kendini savunamıyor arkadaşlarına bize karşı çepersiz kalıyor, kimseye bir şey diyemiyor sürekli ne dersek onaylıyor, ne dersek getir götür dediğimiz her şeyi yapıyor, haklı haksız olsun kendini savunmuyor. Spora göndermiştik, 2-3 gün gönderdik sonrasında kendisi istemedi, bir şey demedim bıraktık. Dikkat çekmek içinmi yapıyor. Sınavı olduğu için gezmesini doğru bulmuyoruz zaten şu yıl derslerine yoğunlaştırmaya çalışıyoruz. Ne yapacağız bilmiyorum.

Girdiğiniz ortama onu da götürün hocam sakin davranın her hatasında bagirmaktansa yanında olun dinleyin size daha çok yanasayacaktır dobra olmayın derdini size acabilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı