Utangaçlık nasıl çözülür?

HD4450

Kilopat
Arkadaşlarım oyun oynayınca beni de çağırıyor ama ben kaleciliği sevdiğim için kaleye geçiyorum. ve öyle yanlış bir şey yaparsam diye pek hareket etmiyorum.
Defans veya başka pozisyonlarda oynadığımda da bana at demekten çekiniyorum, başka oyunlarda da aynı.
Ve yolda yürürken başka biriyle karşı karşıya yürürken kafamı öne eğiyorum, neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bi aralar utangaçtım. Şahsen ben bunu çok fazla iletişim kurmam gereken sporlarla sağladım. Mesela 4 senedir okçuluk yapıyorum, başlarda 3-4 ay her atışını hoca izleyerek (ki biri beni izleyince elim ayağım tutulur yapamam hiçbişey) neyi yanlış yaptığını neyi doğru yaptığını gösteriyor. Çok fazla kişinin bulunduğu ortamlarda geriliyordum özellikle izleniyorsam. Bu yüzden türkiye şampiyonalarına katılıyorum hala gergin olduğumdan düzgün atamıyorum ama ilk yarışmamda kendi yayımı bilerek patlatıp (basit bi şekilde okun takıldı ipin kopması diyebiliriz) yarışmayı yarıda bırakmıştım çünkü çok zorlanıyodum. Bu açıdan ufaktan katkı sağlıyor böyle böyle yavaş yavaş açılabilirsin. Mesela ben kızlarla da konuşamıyordum, evet aslında buna pek bi çözümüm yok ortak yönlerin olan biriyle samimi olursan o problem kalkar. Umarım en yakın zamanda utangaçlıktan kurtulursun 🥰.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı