UUP Dump'tan indirdiğim Windows 10 20H2 ISO'su ile format atmalı mıyım?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. En son 21 Ekim 2020'de Microsoft'un resmi olarak yayınladığı Windows 10 20H2 Build 19042.572 ISO dosyası ile bilgisayarıma format attım. Fakat Microsoft'un yayınladığı 20H2 ISO dosyalarında kilit ekranı sorunu olduğunu gördüm. İlk oluşturulan hesaplarda Windows Spotlight açık durumda takılı kalıyor, siz arka plan olarak özel bir şey seçseniz de sadece Win+L ile bilgisayarı kilitlediğinizde görünüyor, oturumu kapatınca kilit ekranı resmi olarak Spotlight resmi görünüyor. Ben de hesabımı silip yeniden oluşturdum, bu sefer o sorun gitti ancak sadece ilk varsayılan resim çalışmaya başladı. Başka bir resim seçmeye çalışınca sonsuza kadar yükleniyor işaretinde kalıyor. Varsayılan resimlerden başka birini seçince de oturumu kapattığımda kilit ekranında sadece düz renk görünüyor. Bunu Microsoft'un yayınladığı 20H2 ISO dosyalarıyla kurduğum 3 bilgisayarda da yaşadım.
Birkaç gündür ISO denemeleri yapıyorum, UUP Dump üzerinden Windows 10 20H2 Build 19042.685 sürümünü UUP olarak indirip ISO'ya çevirdim. Sanal makineye kurduğumda ise hiçbir şekilde kilit ekranı ile ilgili hiçbir sorun yoktu.

Sizce bu indirdiğim yeni ISO ile yeniden format atmalı mıyım? Ayrıca bu kilit ekranı sorununu siz de yaşıyor musunuz?

@yusuf6554 O hata şu an bende de var. Yani sırf onun için kurulum yapacaksanız boşuna zaman harcamayın. Son güncellemeler yapılı bende.
Ama UUP indirip yaptığım ISO'da bu sorun yok. Sadece Microsoft ISO'sunda bu sorun var.
Hatta bilgisayar şu anda abimde, eğer alabilirsem Microsoft ISO'su ile yeniden deneyeceğim.

Ama UUP indirip yaptığım ISO'da bu sorun yok. Sadece Microsoft ISO'sunda bu sorun var.
Hatta bilgisayar şu anda abimde, eğer alabilirsem Microsoft ISO'su ile yeniden deneyeceğim.
Microsoft ISO'su ile kurmuşum demek ki Windows'u. O zaman UUP'yi kullanabilirsiniz, o site de dosyaları Microsoft'tan alıyor zaten. 👍

Microsoft ISO'su ile kurmuşum demek ki Windows'u. O zaman UUP'yi kullanabilirsiniz, o site de dosyaları Microsoft'tan alıyor zaten. 👍
İlginçtir ki sanal bilgisayara yine Microsoft ISO'su ile kurulum yaptım, internet bağlantısı dahi yapmadım. Fakat normalde kurulum biter bitmez Edge açılırken bu defa açılmadı ve Ayarlar'dan kontrol ettiğimde herhangi bir kilit ekranı sorunu da yoktu. Sanırım kurulumdan kuruluma değişiyor gibi. O zaman en iyisi hiç format atmayayım, belki sorunu ileride çözebilirim :).

Yeni konular

Geri
Yukarı