Giyim Uvex içi polar dışı su itici mont (Amazon Germany) 900 TL

Kendimce ufak bir geri dönüş yapayım isterim. Montu -5 dereceye kadar (hissedilen daha da düşük) denedim. Mont ile ilgili verdiğim en net karar, kendimce, bu fiyata daha iyi bir mont alınamayacağıdır. Montun amacı sıcak tutmaktan öte ıslaklık ve rüzgar geçirmemek. -5 derece bir havada dahi altımda polar bir hoodie ile üşümedim. Hoodie de ahım şahım bir markanın 2000-3000TL'lik bir ürünü değil zamanında DeFacto Outlet'ten 300TL'ye aldığım bir ürün. Sıcak tutma kısmını bu hoodie hallederken mont rüzgar ve su geçirmeyerek dış etkenlerden korunmamı sağladı. Bu arada kara uzandım ve her tarafım ıslandı fakat hoodie ve saçımda herhangi bir ıslaklık oluşmadı. Uyarmam gerekir ki kilolu, kolay üşümeyen, kolay terleyen ve soğuk seven bir insanım. Sonuç olarak ben aradığımı buldum. Ankara ayazında beni rüzgardan ve sert soğuktan koruyabilecek bir mont. Yani benden geçer not aldı.

Hocam görünüşü nasıl(dıştan yapışıyor gibi gozukuyor)bir de kalıp tam mı?

Hocam görünüşü nasıl(dıştan yapışıyor gibi gozukuyor)bir de kalıp tam mı?
Normalde mont ve hoodie olarak 3XL giyiyorum. DeFacto’nun 3XL hoodie ve montu biraz sarıyor diyebilirim. Yani hoodie üzerine mont giyince mont sarmış duruyor. Fakat bunun 3XL olanında sarmış gibi durmuyor. Gayet ince ve rahat olduğundan yapışıyor gibi durmaz. Bedeni tam mı sorusuna çok bir cevabım yok çünkü montun altına ne giyeceğinize ve kaç kat giyineceğinize bağlı değişir. Tek üzüldüğüm şey 3XL bedenin vücut ve uzunluk bakımından tam olmasına rağmen kollarının yaklaşık 5cm uzun kalması. Ya da benim kolum kısa diyeceğim ama şimdiye kadar hiçbir 3XL üründe bu sorunu yaşamadım.

Normalde mont ve hoodie olarak 3XL giyiyorum. DeFacto’nun 3XL hoodie ve montu biraz sarıyor diyebilirim. Yani hoodie üzerine mont giyince mont sarmış duruyor. Fakat bunun 3XL olanında sarmış gibi durmuyor. Gayet ince ve rahat olduğundan yapışıyor gibi durmaz. Bedeni tam mı sorusuna çok bir cevabım yok çünkü montun altına ne giyeceğinize ve kaç kat giyineceğinize bağlı değişir. Tek üzüldüğüm şey 3XL bedenin vücut ve uzunluk bakımından tam olmasına rağmen kollarının yaklaşık 5cm uzun kalması. Ya da benim kolum kısa diyeceğim ama şimdiye kadar hiçbir 3XL üründe bu sorunu yaşamadım.
Kollarının uzun olduğu neredeyse her yorumda belirtilmiş hocam. Sizlik bir şey yok yani

M Beden bana tam oldu. Hatta biraz göbeğim olduğu için olmayacak sandım. 1.79 81 kiloyum. Kolu da uzun gelmedi

Benim de geldi. Yağmur altı test yapıldı kesinlikle su geçirmiyor. Kapşonu ve fermuarın uzunluğunu beğendim. Evet kolları uzun ama zaten bu tarz ürünlerin standardı bu. Özetle çok memnunum

Akdeniz'in fırtınasını bilen bilir, sağanak yağmurda 1 ML bile su geçirmedi.
Soğuk rüzgarlarda rüzgar geçirmiyor.

Geri
Yukarı