Uydu Alıcısı açılmıyor ?

Mehmet Dmr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, Next ye 7500 dapci plus, uydu alıcısı kullanıyorum. Geçen bozulmuştu ve açılmıyordu. Tamirciye gönderdim 5 gün sonra yaptı. Eve geldim ve prize takınca 10 saniye sonra açılıyordu. Kardeşim, her akşam fişini çekiyordu. Dün, sabah kalkınca fişini taktım çalışmadı. Prize takılı bıraktım 1 saat sonra açıldı.

Kardeşime, bir daha priz'den çekmemesini söyledim. Bugün baktım yine çekmiş. ve prize taktığım'da çalışmadı. 8 saat oldu halen çalışmadı. Acaba sorun nedir ? Uydu alıcılarından hiç anlamam. Tekrar tamirciye mi versem ? Yoksa ömrünü yitirdi mi ? :)

Tamir edilirken, lehimleme v.b işlemlerden geçmişse ve sağlam yapılmamışsa problem olacaktır. Tamir edilebiliyorsa, bu sefer tamir sırasında başında durabilirseniz iyi olur.

Yok duramaz diyorsanız, yenisi ellerinizden cüzdanınıza kadar erotik sahneler kurgulatır - ki fiyatlar konusunda hiçbir fikrim yok.

RS-232 kablo ve RS-232 portlu PC varsa yazılım at :)

Valla Recep abi, Pc ve o kablo'dan yok elimde. Ne yapabilirim. Tamirciye mi götüreyim ? Yoksa yeni bir tane mi alayım ? Gerçi tamirci'nin kaç para alacağını bilmiyorum. :) Uydu alıcısı fiyatları da pahalı gibi gözüküyor.

- - - Güncellendi - - -

Tamir edilirken, lehimleme v.b işlemlerden geçmişse ve sağlam yapılmamışsa problem olacaktır. Tamir edilebiliyorsa, bu sefer tamir sırasında başında durabilirseniz iyi olur.

Yok duramaz diyorsanız, yenisi ellerinizden cüzdanınıza kadar erotik sahneler kurgulatır - ki fiyatlar konusunda hiçbir fikrim yok.

Büyük ihtimal ile bir parçası değişmişti. Ama hangi parça olduğunu bilmiyorum. :)

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar, Cihazın içindeki katı kapasitör'ü değiştirince sorun düzeldi. Konu kilitlenebilir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Solid Capacitor:

11263.jpg

Sanıyorum ki ısıl dengesizliklerde problem yaşıyor kapasitörler.

Sen gene de hava alabilecek bir yükseklikte tut veya benim yaptığım gibi, mermer bir plaka üstüne yerleştir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı