Uydunet altyapısı için başvursam sonuç alır mıyım ?

• Konuyu başlatan stahli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 23B

stahli

Kilopat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Öncelikle merhabalar, ilçemizde Uydunet altyapısı sanırım yok yani şöyleki Türksat'ın sitesine girip sorgulama yapmak istediğimde ilçemin adını göremiyorum. Muhtemelen altyapı yok. Bina 4 katlı binadaki diğer komşularımında interneti yok ve bağlatmayada pek niyetleri yok gibi. Bu durumda benim yapabileceğim birşey var mı arkadaşlar? Altyapı için başvursam sonuç alır mıyım? Ne yapmam gerekiyor, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bişey yapamazsın. Adsl bağlat gitsin uydunet o kadar övüleçek bir yani yok olsa bile, 4 kişi falan için ilçeye kurulum yapmazlar.

Hiç bişey yapamazsın. Adsl bağlat gitsin uydunet o kadar övüleçek bir yani yok olsa bile, 4 kişi falan için ilçeye kurulum yapmazlar.

Ev telefonu gerektirmemesi ve 15 tl telefon için ek ücret almaması bile benim için tercih sebebidir.

Uydunet'in altyapı döşemesi ülkemizdeki tekel kuruluşlar tarafından engelleniyor. Mahalleden imza toplayıp başvurabilirsin ama pek şansın olacağını sanmıyorum.

Hiç umudum yoktu zaten ama ben yinede şansımı deneyip müşteri hizmetlerini arayıp nereye başvurmam gerektiği hakkında bilgi alayım. Belki ilçede benim dışında başvuranlarda olmuştur.

İşin kötü yanı pek çok insanın bu hizmetten haberi yok, reklamı yapılmıyor o yüzdende başvuran insanlar olmuyor. Ev telefonunu kullanmadığımız halde yıllardır boşu boşuna her ay 15 tl ödüyoruz ve internettende memnun değiliz.

Uydunet için dilekçe yazman gerekiyor. Eğer bölgenizde talep eden çok ise kısa sürede yapıma başlanır. Eğer yok ise gelen taleplerin artmasını bekleyeceklerdir.
Saydığın iyi özelliklerin yanında diğer ISS'lerden daha ucuza daha çok özellik sunması da cabası. Eğer fiyatları ve özelliklerini kaybetmeden altyapı çoğalırsa çoğu kişi uydunete geçeceğinden eminim. Çoğu ISS telefon ücreti almıyoruz dese bile, bunu aldığı internet kullanım fiyatına yansıtıyor ve sorsan ki tel fiyatını almadıklarını gösteriyorlar.

Uydunet kablo tv üzerinden verildiği için onda da kablo tv ücreti ödüyorsun. Aylık 9.90tl. Teledünya hizmetleri ile sinema paketi cartı curtu var. Kampanya ile aboneliklerde gayet uygun fiyatlara alıyorsun. Ben 4-5 senedir uydunet kullanıyorum. Çok da memnunum. Bakım ve olumsuz hava koşulları dışında da kesinti yaşamadım. Alt yapı gelirse kesinlikle tavsiye ederim (y)

Mail gönderip adresimi vererek altyapının gelip gelemeyeceğini ve altyapının gelmesi için nereye başvurmam gerektiğini sordum, 15 dakika içerisinde şu yanıtı aldım:

upload_2014-10-5_23-24-20.png

@Recep Baltaş

Dilekçeyi henüz göndermedim ama aklıma bir fikir geldi saçma bir fikir olabilir :D.
Ben bugün internette dolanırken Çatalca Kaymakamı tarafından paylaşılan şu yazıya denk geldim (Çatalca'da yaşıyorum):

https://www.facebook.com/catalcakaymakamligi/posts/870745209622869

Yani anlaşıldığı üzere ilçede diğer internet sağlayıcılarınında (TTNET, Turkcell) fiber internet altyapısı yok.
Ben şimdi belediye başkanına veya kaymakama uydunet internet hizmetini anlatıp kendi durumumuda anlatan bir mail göndersem, ilçeye altyapının gelmesini hızlandırabilirlermi acaba ?
Yoksa gidip TurkNet ADSL'e başvurmayı düşünüyorum.

Vay arkadaş, olayı nereden nereye bağladım :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı