UyduNet DNS artık çalışmıyor mu?

Makaleler
3
Selam arkadaşlar, 1.1.1.1 DNS kullanıyordum. Otomatik ayarlar ile giremediğim birçok siteye girebiliyor ve sitelerdeki video Player'leri açabiliyordum. Yaklaşık 1-2 saat önce birden bazı sitelere girmez oldu. Bazı sitelere halen giriyor ama içerisindeki videoya tıkladığımda bulunamadı diye hata veriyor. VPN açtığımda ise video oynatılıyor.
Sanırım DNS'i yasakladılar ama başka DNS'ler denememe rağmen fayda etmedi.

Sizde durum nedir? Bunun VPN kullanmadan çözebilir miyim?

Şöyle söyleyeyim daha önce 1.1.1.1 DNS'i netspeed'de aktif kullanıyordum, çalışıyordu. Siteler sorunsuz açılıyordu. Millenicom'a geçtiğimde hiçbir DNS adresi çalışmadı. DNS olmadan interneti kullanamadığım için Uydunet'e geçtim. Aylardır çalışan DNS tak diye bir gece gitti.

Şöyle söyleyeyim daha önce 1.1.1.1 DNS'i netspeed'de aktif kullanıyordum, çalışıyordu. Siteler sorunsuz açılıyordu. Millenicom'a geçtiğimde hiçbir DNS adresi çalışmadı. DNS olmadan interneti kullanamadığım için Uydunet'e geçtim. Aylardır çalışan DNS tak diye bir gece gitti.
2015 yılından önce sadece DNS ile yasaklı sitelere giriş yapılabiliyordu. Fakat ISS'ler ve BTK bu duruma sonradan el atıp kullanıcıları VPN'ye yönlendirdi. Uydunet de yeni uygulamaya başlamış olabilir.

Selam arkadaşlar, 1.1.1.1 DNS kullanıyordum. Otomatik ayarlar ile giremediğim birçok siteye girebiliyor ve sitelerdeki video Player'leri açabiliyordum. Yaklaşık 1-2 saat önce birden bazı sitelere girmez oldu. Bazı sitelere halen giriyor ama içerisindeki videoya tıkladığımda bulunamadı diye hata veriyor. VPN açtığımda ise video oynatılıyor.
Sanırım DNS'i yasakladılar ama başka DNS'ler denememe rağmen fayda etmedi.

Sizde durum nedir? Bunun VPN kullanmadan çözebilir miyim?
Tek çare VPN gibi görünüyor.

VPN ile internet hızım çok yavaşlıyor. Ben 100 indirme hızı olan paket kullanıyorum. Genelde yüksek kalite video falan izlerim. VPN harici çözümü yok mu? Bir de çok sık ziyaret ettiğim siteler, günde 15-20 kere açıyorum. Yan sekmede Twitch veya Youtube vs. açık oluyor. VPN bütün bu trafiği kaldırmıyor. Aç kapat yapıyorum, bu da beni çok yoruyor.

Merhaba;

Bende de aynı sorun var. TurkNet'ten Kablonet'e geçtim. TurkNet'te DNS çalışıyordu ancak Kablonet'te yaptığım DNS değişikliği işe yaramıyor problemi çözebildiniz mi?

Merhaba;

Bende de aynı sorun var. TurkNet'ten Kablonet'e geçtim. TurkNet'te DNS çalışıyordu ancak Kablonet'te yaptığım DNS değişikliği işe yaramıyor problemi çözebildiniz mi?
Chrome'nin kendi ayarlarında güvenlik ya da gizlilik kısmında DNS bölümü var. Oradan direk 1.1.1.1'i seçtim düzeldi.

Geri
Yukarı