Çözüldü Uygulama kapanma ve kitlenme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhabalar,

Sistemimde 2. diskimdeki uygulamalarda çökme, donma ve aniden kapanma yaşıyorum. Sebebi hakkında şu an hiçbir fikrim yok, yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Murat5038

@Murat5038

Son düzenleme:
Çözüm
Diskte hala sorun algılandı belirtiyor. Format sonrası sadece GPU sürücünü yükle. Üretici yazılımlarını kullanma onlar da hata çıkarmış.
Evet sağlık testi var. Hız testi için olan program CrystalDiskMark.

Doğru oldu mu?

1600810561584.png

Evet doğru. Sağlığı yerinde gibi duruyor. Ben sorunun kaynağını şu anlık bulamadım.
Teşekkürler ilginiz için.
Aynen etiket işlememiş seninkinden gördüm.

Tekrardan merhabalar, Firmware güncellemesi yok en günceldeyim.
AIDA64 testini yaptım ve sizin içinde benim içinde kolay olması için Wetransfer'e yükledim. Ancak talep ederseniz başka bir yere de yükleyebilirim. Buradan tıkla indir şeklinde indirebilirsiniz: Report.htm

@Murat5038
@Murat5038

Son düzenleme:
Disk kaynaklı sorunlar da gözüküyor net göstermese de sistem kaynaklı da.
chkdsk /f /r uygulayın.

İşlem tamamlanınca Disk temizleme çalıştırıp sistem dosyalarını da seçip gelecek tüm tikleri seçip temizlik yapın.

Ardından sfc /scannow çalıştırın.

Bunlar uzun sürebileceğinden yapabilirsen temiz format atıp deneyin.

BIOS default da yapmayı unutmayın.

Disk kaynaklı sorunlar da gözüküyor net göstermese de sistem kaynaklı da.
chkdsk /f /r uygulayın.

İşlem tamamlanınca Disk temizleme çalıştırıp sistem dosyalarını da seçip gelecek tüm tikleri seçip temizlik yapın.

Ardından sfc /scannow çalıştırın.

Bunlar uzun sürebileceğinden yapabilirsen temiz format atıp deneyin.

BIOS default da yapmayı unutmayın.
D: diskinde bir sorun gözüküyor mu? D: diskimi sıfırlama gibi bir şansım neredeyse yok, içinde aşırı fazla belge ve dosya var. Temiz format atsam (C: diskine) sorunlarım çözülür gibi mi duruyor? @Murat5038

Geri
Yukarı