Uygulama Yükledikten Sonra Bilgisayarıma Erişim Sağlandı

Hakanklcqaz

Centipat
Arkadaşlar bir uygulama yükledim internet'ten ertesi gün kalktım ve baktım ki Google hesabım şifresi değişmiş ve telefonuma format atılmış.
Google hesabımı geri aldım ve etkileşimleri kontrol ettim bir kişi benim PC'ime bağlanmış, ıp adresi de duruyor. Rusya'dan birisi sistemime erişim sağlamış yani. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Format falan mı atayım? Google hesabımı güvene aldım. Fakat PC'ime bir şey yapabilir mi? Uygulamayı sildim zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir uygulama yükledim internet'ten ertesi gün kalktım ve baktım ki Google hesabım şifresi değişmiş ve telefonuma format atılmış.
Google hesabımı geri aldım ve etkileşimleri kontrol ettim bir kişi benim PC'ime bağlanmış, ıp adresi de duruyor. Rusya'dan birisi sistemime erişim sağlamış yani. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Format falan mı atayım? Google hesabımı güvene aldım. Fakat PC'ime bir şey yapabilir mi? Uygulamayı sildim zaten.
Firewall yükle veya Windows güvenlik duvarını aktif mi ona bak. Önerim Comodo Firewall çünkü Comodo'dan pc ye bağlı uygulamaları ve ağları görebilirsin ve onları engelleyebilirsin.
Arkaplanda zararlı yazılım hala çalışıyor olabilir Malwarebytes Adwcleaner programı ve Kaspersky KVRT programı ile bilgisayarınızı taramanızı öneririm.
Adwcleaner ile tarama yapmasına gerek yok çünkü Adwcleaner reklam yazılımları içindir.Herhangi bir yerde aniden reklam çıkıyorsa o zaman taramalı bence.

Sistem geri yükleme dene zararlı yazılı yüklediğin tarihe dönebilirsen, hemen microsoft üzerinden kullandığın işletim sistemini üzerine tekrar kurup ikili korumalı microsoft hesabını güvenli hala alırsın bende aynı şekilde ikili şifreleme sistemine geçtim kesinlikle tavsiye ederim.
Not: Bu arada bilgilerin kesinlikle silinmez.

Son düzenleme:
@Kaspersky Kullanıcısı
Şimdilik rapora ihtiyaç yok :) Etiket için teşekkürler.

Etiket işlememiş galiba yeni gördüm. Telefona yüklediğiniz uygulama yüzünden şifreniz çalınmış olabilir fakat bilgisayarınıza izinsiz sızan kimse bu sebeple sızamaz. Başka şekillerle zararlı yazılım yemişsiniz sanırım. Ağ bağlantısı kesiliyken önce rehberde anlatıldığı gibi Rkill işleminden sonra KVRT ile sistemi rehbere göre taratın.

Sistem temizlendikten sonra ağ bağlantısını bağlayıp sisteme güncel ve iyi bir IS kurmanız yararınızadır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı