Rehber Uygulamalar Arası Playlist Aktarımı

turquoisze

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Eğer siz de kullandığınız müzik uygulamasından yeni bir müzik uygulamasına geçiyorsanız ve "oynatma listelerim de benimle beraber gelsin" diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu örnekte Spotify'dan YouTube Music'e nasıl playlist aktarılacağını göstereceğim. Ancak bu tam tersi için de, diğer uygulamalar için de geçerli bir yöntem.

Bunun için TuneMyMusic adlı siteyi kullanacağız. Bu hizmeti yerine getiren farklı siteler de mevcut ancak ben hem Türkçe olmasından hem de arayüzünün basit olmasından dolayı burayı tercih ettim. %100 bir başarı elde etmediğini belirtmek istiyorum. Örneğin benim 215 civarında şarkı olan listemdeki 4-5 şarkıyı taşıyamadı, onları manuel olarak eklemek zorunda kaldım. Ancak hiçbir sitenin %100 başarı elde edemediğini de belirtmek istiyorum çünkü YouTube içerik anlamında çok çeşitli bir yer ve bir şarkı birden fazla kanal tarafından yüklenebiliyor.

Şunu da belirtmek istiyorum: YouTube'un çok çeşitli bir kaynak olduğundan dolayı başarı oranının etkilendiğinden bahsetmiştim. Ancak müzik kaynaklarının sanatçı hesapları olduğu uygulamalarda başarı oranı son derece yüksek olabilir. Örneğin Spotify'dan Deezer'e aktarmak gibi. Sözü fazla uzatmadan işlemlere geçelim:

1- Siteye girdiğinizde karşınıza çıkan "Haydi Başla" butonuna tıklayın.
2- Kaynak seçin (Taşımak istediğiniz playlistlerin olduğu uygulama):

1646486392478.png

3- Kaynak seçtikten sonra açılan pencereden uygulamaya giriş yapın.
4- Karşınıza gelen alandan taşımak istediğiniz playlistleri uygulama üzerinden seçebilir ya da linkini kopyalayıp boşluğa yapıştırarak devam edebilirsiniz:

1646486400540.png

5- Playlistlerinizi seçtikten sonra "Sonraki: Hedef Seç" Butonuna tıklayın.
6- Karşınıza gelen ekrandan playlistlerinizi taşımak istediğiniz uygulamayı seçin:

1646486406893.png

7- Hedef uygulamayı seçtikten sonra karşınıza özet ekranı geldiğinde "Müziklerimi Taşımaya Başla >>" butonuna basıp taşımak istediğiniz uygulamaya da giriş yapın.
8- Giriş yaptığınız an liste kopyalanmaya başlayacaktır, müzik sayısına göre süre değişebilir ancak oldukça hızlı olduğunu söylemeliyim.
9- İşlem tamamlandığında şu ekran ile karşılaşacaksınız:

1646486414077.png

10- Bu ekranda 1 ve 2 numaralı yerlere tıklayarak 3 numaralı kısımda taşınmayan şarkıları görebilirsiniz. Bunları da tercihen manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Not: Site benim olmadığı için hiçbir şekilde kefil değilim. Sadece olayın "Nasıl yapılır?" boyutuna değinmek istedim. İşlemleri tamamladıktan sonra hem kaynak uygulamanızın hem de hedef uygulamanızın ayarlarından "Bağlı Uygulamalar" kısmına girerek TuneMyMusic için erişimi kaldırmanızı öneririm:

resim_2022-03-05_161846.png resim_2022-03-05_162323.png

Ayrıca benim playlistlerime göz atmak isterseniz: Beğenileceğini düşündüğüm oynatma listelerim | Spotify
Ruhunuza afiyet olsun. Keyifli dinlemeler!

Geri
Yukarı