Uygulamalar ve oyunların dosya konumlarını nasıl değiştiririm?

Sensei_49

Hectopat
Merhaba herkese, benim sorunum C'deki oyunları D'ye atmam gerek fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum.
C diski 256 GB SSD'den oluşuyor D diski 1TB HDD'den oluşuyor.
Ben hangi oyunun hangi diskte olduğunu nasıl anlarım?
Amacım D'yi oyun diski C'yi Windows ve küçük dosya tarzı bir disk yapmak.
Sıfırdan anlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Oyuna girdiğin kısayola sağ tıklayıp dosya klasörüne gideceksin, oradan oyunun dosyalarını kopyalayacaksın, sonra D diskinde yeni klasör oluşturup içine yapıştıracaksın. Soru biraz garibime gitti herhalde bunu soruyosundur :D.

Öncelikle yazım kuralından dolayı üstteki hesabıma kısıtlama geldi bu hatayı yaptığım için özür diliyorum.
Oyuna girdiğin kısayola sağ tıklayıp dosya klasörüne gideceksin, oradan oyunun dosyalarını kopyalayacaksın, sonra D diskinde yeni klasör oluşturup içine yapıştıracaksın. Soru biraz garibime gitti herhalde bunu soruyosundur :D.
bunu yapıp C diskindeki oyun dosyalarını sildiğimde sanırsam oyun hata veriyordu.
bu yöntemi okumuştum fakat oradaki dosyaları kes ardından D diskinde klasör oluştuturup kopyala şeklindeydi fakat bu oyunun hata vermesine sebep oluyormuş.
Oyunları Denetim Masası/Uygulamalar/Program Ekle Kaldır dan kaldır ve yeniden D diskini seçerek kur. Daha sağlıklı olacaktır.
oyun kurulumuyla uğraşmadan yapabileceğim bir yöntem var mı öneriler olmaz veya ben yapamazsam bunu deneyeceğim

Geri
Yukarı