Uygulamaları SD karta yüklemek

BerkCL

Hectopat
Samsung J7 Prime kullanıyorum artık alan yetersiz geliyor bende bu yüzden SD kartımı depolama alanı olarak kullanmak istiyorum. Birçok yöntem denedim fakat olmadı nasıl yapabilirim?

Bende J3 varken (8 GB hafıza) ayarlara>uygulamalar gidip bütün SD karta atılabilen bütün uygulamaları SD karta atıyordum verileri. Fotoğraflarınızı, Müziklerinizi, Uygulama verilerinizi SD karta atmaya özen gösterin 8 GB veya 16 GB hafıza telefonunuz varsa. Bir de 16 GB Android telefonlar her 6 ayda bir format atılması lazım uzun bir süredir format atmıyorsanız format atın.

Eskiden J5 kullanıyordum telefonun içine ekstra olarak indiriğin uygulmaları SD karta taşıyabiliyordum. Ayarlardan uygulama yöneticisine gir ve kendi indirdiğin uygulamalardan bazılarında yükleme yeri olarak SD karta taşı seçeneği çıkıyor.

Bende J3 varken (8 GB hafıza) ayarlara>uygulamalar gidip bütün SD karta atılabilen bütün uygulamaları SD karta atıyordum verileri. Fotoğraflarınızı, müziklerinizi, uygulama verilerinizi SD karta atmaya özen gösterin 8 GB veya 16 GB hafıza telefonunuz varsa. Bir de 16 GB Android telefonlar her 6 ayda bir format atılması lazım uzun bir süredir format atmıyorsanız format atın.

O işlemi sürekli yapıyorum fakat can sıkıyor sürekli çünkü aradabir tekrar telefon hafızasına geciyor ve tekrar ugrasmak zorunda kalıyorum ve tamamını aktarmıyor veriler yine cihaza kaydoluyor ben örneğin Play Store'daki uygulamaları direk SD karta kaydetmek istiyorum.
Eskiden J5 kullanıyordum telefonun içine ekstra olarak indiriğin uygulmaları SD karta taşıyabiliyordum. Ayarlardan uygulama yöneticisine gir ve kendi indirdiğin uygulamalardan bazılarında yükleme yeri olarak SD karta taşı seçeneği çıkıyor.
Fakat çoğu uygulamada yok ve sürekli telefon hafızasına geri dönüyorlar

Başka şekilde olmuyor hocam PUBG gibi fazla alan kaplayan kaplayan uygulamalrınız varsa silin bence. İsterseniz yeni telefon için paranızı biriktirin Galaxy A12 var şu anda performansına göre çok ucuz.

Başka şekilde olmuyor hocam PUBG gibi fazla alan kaplayan kaplayan uygulamalrınız varsa silin bence. İsterseniz yeni telefon için paranızı biriktirin Galaxy A12 var şu anda performansına göre çok ucuz.

Telefonda doğru dürüst oyun bile yok zaten hiçbirzaman depolama sıkıntısı geçirmeyeceğim bir telefona geçmeyi düşünüyorum fakat idareten oluyor mu diye merak etmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı