Uygulamaları silmeden bütün dosyaları silme

• Konuyu başlatan LFpd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 709

LFpd

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi uygulamalarımı silmeden bilgisayarı temizlemek istiyorum. Yardım eder misiniz?
1660S ekran kartı.
Windows 10.
SSD mevcut.
Eklenti: Böyle YouTube'da falan görüyorum insanların tertemiz bilgisayarlari var ondan istiyorum.

Son düzenleme:
Hocam ayarlardan sıfırlama ile dosyalarımı sakla diyerek sıfırlarsınız anca. Tertemiz bilgisayar istiyorsan temiz kurulum yapacaksınız, onda her şey silinir.

Tertemiz bilgisayar dediğiniz masaüstü vb. temiz görünen ise bu konuda yardımcı olabilirim.

Ben temiz olması için sildiğim dosyalari çöp kutusunda tutmuyorum. Masaüstü simgelerini de başlangıça sabitledim ve kısayolları masaüstünden sildim. Başlangıçta da uygulamalar, programlar gibi gruplandırmalar yaptım sade ve hoş oldu ayrıca kullanışlı da. Masaüstüne de yüksek çözünürlüklü wallpaper kullanıyorum. Yaptığım islemleri yaparak sizde sisteminizi temiz ve hos hale getirebilirsiniz. Son olarak da indirilenler klasörünüzü ve temp gibi gereksiz dosyaların biriktiği klasörleri temizleyerek, başlangıçta açılan programları düzenleyerek performans artışı elde edebilirsiniz.

Masaüstündeki simgelerin çoğunu silebilirsiniz. Örnek olarak kendi masaüstümü bırakacağım.
1641769229701.png

Oyunların tümünü tek klasöre topladım. Ekran görüntülerimi de bir klasöre topladım. Dosyalarımı masaüstünde dağınık şekilde bırakmak yerine de belgeler klasöründe tutuyorum. Ağ, kullanıcı gibi simgeleri kullanmadığım için onları da kaldırdım ve sadece Geri dönüşüm kutusu ve bilgisayar simgesini bıraktım sistem simgeleri arasında. Görev çubuğunda ise tüm programları sabitleyip iğrenç bir görüntü oluşturmak yerine önemlilik sırasına göre dosya gezgini, tarayıcı, Steam, Discord sırasında kullandıklarımı sabitledim. Ardından da güzel bir duvar kağıdı ile güzelleştirdim. Windows 11'e kadar manzara duvar kağıtları kullanırdım fakat Windows 11'in duvar kağıdı hoşuma gittiği için kendi duvar kağıdını kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı