Uygulamaların İnternet Kullanımını Kapatma

BGrb

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda sadece 1 uygulamanın internet kullanmasını istiyorum, diğer her şey için internet kullanımını nasıl kapatabilirim?

Bunun için tek tek elle uğraşacaksın gibime geliyor.Farklı bir forum sitesinde ki "gameros" adlı kullanıcının yorumu şöyledir.
"
"Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Windows Güvenlik Duvarı" yolunu izleyerek sol menüden "Gelişmiş Ayarlar"a tıkla

"Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı" penceresinin sol menüsünden "Gelen Kuralları"na tıkla.Sağ penceredeki yani "Eylemler" menüsünün altındaki "Yeni Kural"a girerek açılan pencerede "Hangi türde bir kural oluşturmak isterseniz?" sorusuna "Program"ı işaretleyerek ileri butonuna bas. Sonra "Bu programın yolu" bölümüne internet bağlantısını engellemek istediğin programın exe dosyasını "Gözat" yoluyla bularak yine ileri butonuna bas.

Şimdiki aşamada "Bir bağlantı belirtilen koşulları sağladığında gerçekleştirilmesi gereken eylem nedir?" sorusuna "Bağlantıyı engelle" seçeneğini işaretleyerek ileriye tıkla."Bu kural ne zaman uygulanacak?" sorusuna da tüm seçenekleri işaretleyerek ileriye tıkla. Son olarak da kurala isim yazarak son butonuna bas"
[TBODY] [/TBODY]

Buraya ek olarak bir de giden kurallara aynı işlemi uygularsan daha garanti olacaktır.Unutma erişimini kısıtladığın uygulamanın hedef yolu ve ya isim değişikliğinde kural boşa çıkacaktır.

ALINTIDIR.
Orjinal Topic

Ben de bazı programları aynı yöntemle engelliyorum bir programı var mı bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı