Uygulamanın bildirim sesi nereden bulunur?

dranka11

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Android telefonumda herhangi bir uygulamanın bildirim sesi depolama alanıma kaydediliyor mu acaba? Edilmiyor ise nereden bulabilirim?

Android telefonumda herhangi bir uygulamanın bildirim sesi depolama alanıma kaydediliyor mu acaba? Edilmiyor ise nereden bulabilirim?
Root dosyalarında kaydedilir. Ona erişmek için de rootlu cihaz olması gerek. Buna gerek yok. YouTubedan falan mp3 olarak indirin. Sonra ayarlardan o sesi ayarlayın tamamdır.

Kaydedilse bile ulaşılamaz çünkü root yetkisi gerekiyor. Rootlu bir cihaz değilse ve dosya gezgini ile data bölümünden ulaşılsa bile ses dosyası formatı farklı olacağı için yine hayal kırıklığı olabilir. Bazı uygulamalar ses dosyalarını arşiv haline getirip farklı format ismi ile kullanır.

Kaydedilse bile ulaşılamaz çünkü root yetkisi gerekiyor. Rootlu bir cihaz değilse ve dosya gezgini ile data bölümünden ulaşılsa bile ses dosyası formatı farklı olacağı için yine hayal kırıklığı olabilir. Bazı uygulamalar ses dosyalarını arşiv haline getirip farklı format ismi ile kullanır.
Yani ancak tesadüfen bildirim geldiğinde kaydedebilirim.

Evet. Ben uygulamayı emülatör üstünde açıp ses dosyalarına ulaşmaya çalışayım. Eğer ulaşabilirsem yazarım.

@dranka11, maalesef emülatör ile her alanı ve klasörü aradım ama uygulamaya ait ne ses dosyası ne de assets klasörü bulabildim. Uygulamayı yenidem derleme yapan ve assets klasörünün içeriğini verebilen yazılımlar ile veya bir şans ile, iyi bir dosya gezgini ile uygulamaya ait medya ve assets klasörüne erişim sağlamak işe yarayabilir. Ben bir dizinin fon müziğini net ortamında bulamadım ama adamlara mail attım ve bana geri dönüş mailinde göndermişler 😁

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı