Uygulamanın ikinci monitörde açılması nasıl sağlanır?

ismail34

Kilopat
Merhaba, çift monitöre geçiş yaptım ve bir sorun yaşıyorum. Daha doğrusu sorun mu yoksa normal mi bu durum bilmiyorum. Açmak istediğim programı, uygulamayı veya bir tarayıcı sayfasını 1. monitörde açıp 2. monitöre sürüklüyorum sürekli. Mesela bugün Netflix izlemek istedim ve Netflix uygulamasını direkt ikinci ekranımdan açmak istedim ve tıkladığımda ana ekranımda açıldı. Sorun mu yoksa normal bir durum mu?

Sorun mu yoksa normal bir durum mu?
KDE Linux kullanıyorum. Uygulamayı hangi ekranda veya sanal çalışma ortamında açarsam orada açılıyor.

Uygulamayı açıp, uygulamayı istediğiniz pencereye taşıyıp Windows + Shift + Enter tuş kombinasyonuna basarsanız artık o uygulamayı açtığınızda o monitörde açılırmış.

Son düzenleme:
KDE Linux kullanıyorum. Uygulamayı hangi ekranda veya sanal çalışma ortamında açarsam orada açılıyor.

Uygulamayı açıp, uygulamayı istediğiniz pencereye taşıyıp Windows + Shift + Enter tuş kombinasyonuna basarsanız artık o uygulamayı açtığınızda o monitörde açılırmış.
Her açmak istediğim uygulamada bu işlemimi yapacağım?

Her açmak istediğim uygulamada bu işlemimi yapacağım?
Bu şekilde uygulamayı monitöre adıyormuşsunuz. Örneğin Netflix'i 2. monitöre adarsanız her seferinde 2. monitörde açılırmış.

Eğer her uygulamanın 2. monitörde açılmasını istiyorsanız bence 2. monitörü 1. monitörünüz yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı