Uygulamasız masaüstü hareketli fotoğraf nasıl yapılır?

SlangeBey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda masaüstünü hareketli GIF veya video yapmak istiyorum ama uygulama vs. kullanmak istemiyorum. Bildiğiniz üzere herhangi bir kullandığımız uygulama arkada en az 140 MB ile 210 MB arası RAM kullanıyor. Ben bunu sıfır RAM kullanarak yapmak istiyorum. Şöyle de olabilir mesela bir uygulama indiririm masaüstünü ayarlar ardından çıkarım ve o uygulama arkada çalışmaz. Eğer bunu yapabiliyorsam çok iyi olur. Varsa aklınızda konu ile alakalı bir şey yazmaktan çekinmeyin.

Arkaplana koyacağınız video RAM kullanmıyorsa bile GPU belleğinden tüketecek. Wallpaper Engine dışında bir şey kullanmanızı tavsiye etmem şahsen. Oyun oynarken, tam ekran uygulama kullanırken zaten duruyor. 3-5 MB az kullansın diye uğraşmak saçmalıktan başka bir şey değil. Abarttığınız kadar da bellek kullanmıyor. Arkaplan desen zaten RAM ile işi yok.

Arkaplana koyacağınız video RAM kullanmıyorsa bile GPU belleğinden tüketecek. Wallpaper Engine dışında bir şey kullanmanızı tavsiye etmem şahsen. Oyun oynarken, tam ekran uygulama kullanırken zaten duruyor. 3-5 MB az kullansın diye uğraşmak saçmalıktan başka bir şey değil. Abarttığınız kadar da bellek kullanmıyor. Arka plan desen zaten RAM ile işi yok.

Ben başka bir uygulama kullanıyorum ismi Lively Wallpaper Microsoft Store'de var.
Görev Yöneticisi'nden baktığımda 180 MB 210 MB arası bir RAM kullanıldığını görüntüledim, tabii sizin uygulamanız farklı ise bilemem ama ortalama çoğu program bu düzeyde kullanıyor.

Merhaba, bilgisayarımda masaüstünü hareketli GIF veya video yapmak istiyorum ama uygulama vs. kullanmak istemiyorum. Bildiğiniz üzere herhangi bir kullandığımız uygulama arkada en az 140 MB ile 210 MB arası RAM kullanıyor. Ben bunu sıfır RAM kullanarak yapmak istiyorum. Şöyle de olabilir mesela bir uygulama indiririm masaüstünü ayarlar ardından çıkarım ve o uygulama arkada çalışmaz. Eğer bunu yapabiliyorsam çok iyi olur. Varsa aklınızda konu ile alakalı bir şey yazmaktan çekinmeyin.

Wallpapwr Engine kulanabilirsiniz hocam arka planda oyun acık oldugunda walpapaer Engine normal resme donususyor ve performası etkilemiyor.

Ben başka bir uygulama kullanıyorum ismi Lively Wallpaper Microsoft Store'de var.
Görev Yöneticisi'nden baktığımda 180 MB 210 MB arası bir RAM kullanıldığını görüntüledim, tabii sizin uygulamanız farklı ise bilemem ama ortalama çoğu program bu düzeyde kullanıyor.

Sizin çer çöp ücretsiz uygulama kullanmanız tek problem. WE öyle değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı