Uygun fiyatlı 20 metre internet kablosu önerisi

Kablo ne kadar uzun olursa o kadar iyi diye biliyorum ben.

Tam tersi, veri ileten kablolar ne kadar kısa olursa veri daha kararlı ve daha hızlı iletilir.

Çeşitli çözümler için çeşitli kablolar vardır. Birçok veri kablosu 100 metreye kadar kayıpsız veri iletir, 100 metreden sonra kablo uzadıkça iletim hızında ve kararlığında düşüş başlar.

Kaliteli bir CAT6 kablo teoride 0-55 metreye kadar 10.000Mbps, 55-100 metreye kadar 1.000Mbps hızı destekler.
CAT6a kablo ise 100 metreye kadar 10.000Mbps hızı tam kapasitede destekler.

10.000Mbps hız için Cat6a ve daha üst kategorideki(Cat7,Cat8) kabloların tercih edilmesi kayıpsız veri açısından daha doğru olur.

Kaynak

Son düzenleme:
Tam tersi, veri ileten kablolar ne kadar kısa olursa veri daha kararlı ve daha hızlı iletilir.

Çeşitli çözümler için çeşitli kablolar vardır. Birçok veri kablosu 100 metreye kadar kayıpsız veri iletir, 100 metreden sonra kablo uzadıkça iletim hızında ve kararlığında düşüş başlar.

Kaliteli bir CAT6 kablo teoride 0-55 metreye kadar 10.000Mbps, 55-100 metreye kadar 1.000Mbps hızları destekler.
CAT6a kablo ise 100 metreye kadar 10.000Mbps hızları tam kapasitede destekler.

Kaynak

Bilmiyorum pek bilgim yok benim bu forumda okuduğum konuda kablo uzunluğu stabilizasyonu arttırıyor demişlerdi. Yanlışmış sanırım.

Bunu önermeye gelmiştim.

Bu arkadaşın bahsettiği kabloyu kullanıyorum bende 20+5mt olarak ve hiç hız kaybı yok. Ugreen cidden kaliteli kablolar yapıyor.
Ugreen'in kalitesini biliyorum, biraz daha bakmak lazım. Dark bana pek güven vermedi maalesef.

Bunu aldım hocam umarım işimi görür.

Son düzenleme:
Ben 5 Metre olanını kullanıyorum. Yaklaşık 3 sene oldu. Bir problem yaşamadım.
Umarım internet sağlayıcımın bana sunduğunu alabilirim bu kabloyla sağolasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı