Rehber Uygun Fiyatlı En İyi Oyuncu Koltuğu Hangisi?

Merhaba Sevgili Forum Ahalisi,

Öncelikle şunu belirteyim, konuyu açma sebebim bazı forumlarda uzun soluklu konular var, bu konuda en aktif forum Technopat olmasına rağmen böyle bir konu göremedim, sürekli dağınık konular var dolayısıyla bilgiye ihtiyaç duyan arkadaşlarımız bu konuda zorlanıyor olabilirler. Belki bu konuda daha fazla bilgi aktararak bir nebze faydamız olabilir.

Benim çok sayıda oyuncu ve çalışan arkadaşım mevcut ve onlarla birlikte bu konuda uzun araştırmalar sağladık, ben dahil kimisi mağazalara gitti inceledi, birçoğu farklı markalardan farklı modeller satın aldılar ve uzun süredir kullanıyorlar.

Kendimce hem markalar hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım, hem de markaların çok satan ( bunlar ekonomik ya da F/P ürünleri ) 1 modeli hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım:

Markalar Hakkında Bilgi:

1- Hawk Chair
Marka sınırlı ürün çeşiti ve özellikle genç kesimde bilinirliğiyle ön plana çıkıyor. Müşteri memnuniyet oranı yüksek. Sahibi mazisi on yıllara dayanan Şahin Büro mobilyalarıdır. Bildiğim kadarıyla İstanbul'da bir tane mağazası var. Üretim derinliği bilinmiyor.

2- xDrive
Türkiye Oyuncu Koltuğu sektörünün öncüsü, Sahibi Yıldız Büro Mobilyaları, yıllardır sektörde olan bir firma. Firma çok çeşitli ürün grubuna sahip. Sürümlü ürün politikasına sahip. İhracat yapıyor. Demir işleme, Sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Birçok Büyükşehir'de 10'dan fazla mağazası var.

3- Exvega
Firma 4 yıl önce 1 mobilya şirketi ve 1 teknoloji firması birleşimiyle kurulmuş, çok çeşitli ürün grubuna sahip. Ayrıca Türkiye'de Teknolojik ürün üretimi yapan lider firma diyebiliriz. Avrupa ve Orta Doğu bölgesine ihracar yapıyor ( ki Avrupa'ya yapılan ihracat ürün kalitesinin yüksek olduğunu gösterir ) Demir işleme, sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Ankara ve İstanbul olmak üzere 2 fiziksel mağazası var.

4- Zio
Firmanın kuruluş tarihi ve arkasındaki tarihçesi hakkında bilgi bulamadım ancak Türkiye'de oyuncu koltuğu sektörünün öncülerinden olduğunu söyleyebilirim. Demir işleme, sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Kayseri, İzmir ve İstanbul olmak üzere 3 fiziksel mağazası var. Özelleştirilebilir ürün tarzıyla biliniyor.

Orta Sınıf Ürün Değerlendirme Tablosu:

Hawk Fab v4xDrive 15'liExvega AndromedaZio Venom Klasik
Sessiz Kırılmaz TekerVARVARVARVAR
Metal AyakVARVARVARVAR
AmortisörClass 4Class 4Class 4?
Mekanizma2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli
Kolçak3D Hareketli2D Metal Hareketli3D Hareketli2D Hareketli
DöşemeKumaşDeri-KumaşKumaşDeri ( Kumaş Ek Ücretle )
Bel-Baş YastığıVARVARVARVAR
Kolçak Üstü Kumaş PediEk ÜcretleYOKVAREk Ücretle
İç İskelet MalzemesiBİLGİ YOKÇelikÇelikÇelik
Sünger TipiBİLGİ YOKKısmi Poliüretan%100 Poliüretan%100 Poliüretan
Sünger Yoğunluğu60-65 Dns60-65 Dns60-65 Dns60-65 Dns
Ürün Genel ÖlçüsüORTAORTAGENİŞGENİŞ
İsteğimize Göre Ek ÖzellikAZHİÇ YOKÇOK EKLENEBİLİRÇOK EKLENEBİLİR
Sünger KalınlığıİNCEİNCEKALINKALIN
Maks. Taşıma Kapasitesi120 KG90 KG145 KG110 KG
Bel Minderinde Titreşim MasajYOKYOKVARYOK
Kargolama Süresi4-10 İŞ GÜNÜ3 İŞ GÜNÜ24 SAAT2 HAFTA
FİYAT4.199 TL4.346 TL3.590 TL4.997 TL

*Zio markasında uygun paketli ürün yapmaya çalıştım yoksa opsiyon olarak eklenebiliyor.
*XDrive ve Exvega tüm ürün ayrıntılarını şeffaf bir şekilde paylaşmaktadır, zio ve Hawk'da detaylı bilgi edinmek için sağı solu araştırmak gerekiyor.

Ek Bilgi:
Şu an Türkiye'de fiziksel mağaza anlamında ve satış rakamları anlamında ön plana çıkan 4 markayı ekledim, ilerleyen günlerde potansiyel marka ve Modelleri'de eklemeye çalışacağım. Sayfa ilgi görürse sizden gelen bilgileri ve güncel fiyat, özellikleri ekleyeceğim.

Özet:
Orta sınıf'da fiyat, özellik bakımından değerlendirdiğimizde Exvega Andromeda Oyuncu Koltuğu şu an için en iyi oyuncu koltuğu konumunda.

Eklemeyi unuttuğum ya da yanlış yaptığım bir durum varsa şimdiden affınıza sığınıyorum.

Eki Görüntüle 1761941

Bu arada Hawk Fab V4 modeli Koçtaş'da 3500TL

Tam koltuk arayışı için konulara bakıyordum ve daha bugün açılmış faydalı bir konu için teşekkürler.
Hocam bir nebze faydalı olduysa ne mutlu bana ben teşekkür ederim.
3 gündür internette takla atıyorum böyle bir konu bulmak için tam hawk almaya karar vermiştim ki konuyu gördüm ve kafama takılan her şeyi yazmışsınız. Az önce exveganın andromeda modelini sipariş verdim. Ürün gelince tecrübemi ve fotoğrafları paylaşacağım.
Merhabalar ürünün kargolama süreci, firma iletişimi ve ürün size ulaştığında tecrübelerinizi aktarmanız bilgi arayan diğer arkadaşlar için çok kıymetli olacaktır.

@MustFeeling evet hocam bende şu an kontrol ettim koçtaş'da indirimli 3.799 TL görünüyor, ben fiyatları yazarken genelde en uygun kendi sitelerinde sattıkları için kendi sitelerinin fiyatlarını baz aldım. tüm ürünlerde olduğu gibi çeşitli yerlerde zaman zaman farklı indirim ve fiyatlar olabilir. Sizin yaptığınız gibi bunları yakalayan arkadaşlar konuya eklerse harika olur. Teşekkürler.

Hocam harika rehber olmuş eline sağlık. 2500-3000 TL bütçe ayırdım başta baktım bu fiyatlara kumaş doğru düzgün bulamadım. Sonra 3500 TL hawk çok önerdiler videolara baktım boyun boşlukta kalıyor bazısı rahat değil diyor ne alsam bilemedim. Özellikler olarak exvega en iyisi gibi gözüküyor ama Xiaomi de çok özellikli ama bir ayfon gibi değeri olmuyor ama marka xDrive çok pahalı hawk kalite konusunda öneriyorlar ama rahatlıkta olumsuz yorumda var bayağı cidden F/P hangi ürün kara veremiyorum exvega kullananlar tavsiye ediyor mu markadan çok rahatlık önemli cidden. Markaya para vereyim diyorum onlarda da çok olumsuz yorum var. En sonunda Trendyol'dan filan alacağım 2500 TL xracer, twisted, ofisel gibi markalar :D. Birkaç hafta içinde alacağım seçime yakın zamanda duruma göre malum adam giderse belki ucuzlar diye bekliyorum gitmezse ertesi günü alacağım direk. Bana bu ürünleri kullanıp da tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Hocam harika rehber olmuş eline sağlık. 2500-3000 TL bütçe ayırdım başta baktım bu fiyatlara kumaş doğru düzgün bulamadım. Sonra 3500 TL hawk çok önerdiler videolara baktım boyun boşlukta kalıyor bazısı rahat değil diyor ne alsam bilemedim. Özellikler olarak exvega en iyisi gibi gözüküyor ama Xiaomi de çok özellikli ama bir ayfon gibi değeri olmuyor ama marka xDrive çok pahalı hawk kalite konusunda öneriyorlar ama rahatlıkta olumsuz yorumda var bayağı cidden F/P hangi ürün kara veremiyorum exvega kullananlar tavsiye ediyor mu markadan çok rahatlık önemli cidden. Markaya para vereyim diyorum onlarda da çok olumsuz yorum var. En sonunda Trendyol'dan filan alacağım 2500 TL xracer, twisted, ofisel gibi markalar :D. Birkaç hafta içinde alacağım seçime yakın zamanda duruma göre malum adam giderse belki ucuzlar diye bekliyorum gitmezse ertesi günü alacağım direk. Bana bu ürünleri kullanıp da tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.
Hocam Merhaba,
Yaptığım tabloda ve genel yorumlamada ürünlerde kullanılan neredeyse tüm materyelleri yazdım. bu 4 markadan kullanan arkadaşlarım var ama çoğu Exvegaya döndü.
2500 TL bahsi geçen ürünlerde iç iskeletler ahşap yani bu başlıkda ilettiğim ürünlerle aynı seviyede ürünler değil. Genelde bu 2500 TL olan ürünleri alanlar değiştiriyor.
Benim ve arkadaşlarımın tecrübesi ve f/p anlamında düşündüğümüzde Exvega Andromeda şu an en iyisi diyebiliriz, yakında mağaza varsa deneyebilirsiniz.

Hawk iyi ya geçen gıcırdama sorunu yaşamıştım söküp tekrar kurdum yanında gelen yağı da gereken yerlere döktüm çözüldü galiba tam sıkamadığım için olmuş vidaları. Onun dışında şu ana kadar memnun kaldım. Müşteri hizmetleri de iyi.

Merhaba Sevgili Forum Ahalisi,

Öncelikle şunu belirteyim, konuyu açma sebebim bazı forumlarda uzun soluklu konular var, bu konuda en aktif forum Technopat olmasına rağmen böyle bir konu göremedim, sürekli dağınık konular var dolayısıyla bilgiye ihtiyaç duyan arkadaşlarımız bu konuda zorlanıyor olabilirler. Belki bu konuda daha fazla bilgi aktararak bir nebze faydamız olabilir.

Benim çok sayıda oyuncu ve çalışan arkadaşım mevcut ve onlarla birlikte bu konuda uzun araştırmalar sağladık, ben dahil kimisi mağazalara gitti inceledi, birçoğu farklı markalardan farklı modeller satın aldılar ve uzun süredir kullanıyorlar.

Kendimce hem markalar hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım, hem de markaların çok satan ( bunlar ekonomik ya da F/P ürünleri ) 1 modeli hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım:

Markalar Hakkında Bilgi:

1- Hawk Chair
Marka sınırlı ürün çeşiti ve özellikle genç kesimde bilinirliğiyle ön plana çıkıyor. Müşteri memnuniyet oranı yüksek. Sahibi mazisi on yıllara dayanan Şahin Büro mobilyalarıdır. Bildiğim kadarıyla İstanbul'da bir tane mağazası var. Üretim derinliği bilinmiyor.

2- xDrive
Türkiye Oyuncu Koltuğu sektörünün öncüsü, Sahibi Yıldız Büro Mobilyaları, yıllardır sektörde olan bir firma. Firma çok çeşitli ürün grubuna sahip. Sürümlü ürün politikasına sahip. İhracat yapıyor. Demir işleme, Sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Birçok Büyükşehir'de 10'dan fazla mağazası var.

3- Exvega
Firma 4 yıl önce 1 mobilya şirketi ve 1 teknoloji firması birleşimiyle kurulmuş, çok çeşitli ürün grubuna sahip. Ayrıca Türkiye'de Teknolojik ürün üretimi yapan lider firma diyebiliriz. Avrupa ve Orta Doğu bölgesine ihracar yapıyor ( ki Avrupa'ya yapılan ihracat ürün kalitesinin yüksek olduğunu gösterir ) Demir işleme, sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Ankara ve İstanbul olmak üzere 2 fiziksel mağazası var.

4- Zio
Firmanın kuruluş tarihi ve arkasındaki tarihçesi hakkında bilgi bulamadım ancak Türkiye'de oyuncu koltuğu sektörünün öncülerinden olduğunu söyleyebilirim. Demir işleme, sünger üretimi, Döşeme/Dikiş üretimleri gibi derin üretim yapıyor. Kayseri, İzmir ve İstanbul olmak üzere 3 fiziksel mağazası var. Özelleştirilebilir ürün tarzıyla biliniyor.

Orta Sınıf Ürün Değerlendirme Tablosu:

Hawk Fab v4xDrive 15'liExvega AndromedaZio Venom Klasik
Sessiz Kırılmaz TekerVARVARVARVAR
Metal AyakVARVARVARVAR
AmortisörClass 4Class 4Class 4?
Mekanizma2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli2 kol tilty özellikli
Kolçak3D Hareketli2D Metal Hareketli3D Hareketli2D Hareketli
DöşemeKumaşDeri-KumaşKumaşDeri ( Kumaş Ek Ücretle )
Bel-Baş YastığıVARVARVARVAR
Kolçak Üstü Kumaş PediEk ÜcretleYOKVAREk Ücretle
İç İskelet MalzemesiBİLGİ YOKÇelikÇelikÇelik
Sünger TipiBİLGİ YOKKısmi Poliüretan%100 Poliüretan%100 Poliüretan
Sünger Yoğunluğu60-65 Dns60-65 Dns60-65 Dns60-65 Dns
Ürün Genel ÖlçüsüORTAORTAGENİŞGENİŞ
İsteğimize Göre Ek ÖzellikAZHİÇ YOKÇOK EKLENEBİLİRÇOK EKLENEBİLİR
Sünger KalınlığıİNCEİNCEKALINKALIN
Maks. Taşıma Kapasitesi120 KG90 KG145 KG110 KG
Bel Minderinde Titreşim MasajYOKYOKVARYOK
Kargolama Süresi4-10 İŞ GÜNÜ3 İŞ GÜNÜ24 SAAT2 HAFTA
FİYAT4.199 TL4.346 TL3.590 TL4.997 TL

*Zio markasında uygun paketli ürün yapmaya çalıştım yoksa opsiyon olarak eklenebiliyor.
*XDrive ve Exvega tüm ürün ayrıntılarını şeffaf bir şekilde paylaşmaktadır, zio ve Hawk'da detaylı bilgi edinmek için sağı solu araştırmak gerekiyor.

Ek Bilgi:
Şu an Türkiye'de fiziksel mağaza anlamında ve satış rakamları anlamında ön plana çıkan 4 markayı ekledim, ilerleyen günlerde potansiyel marka ve Modelleri'de eklemeye çalışacağım. Sayfa ilgi görürse sizden gelen bilgileri ve güncel fiyat, özellikleri ekleyeceğim.

Özet:
Orta sınıf'da fiyat, özellik bakımından değerlendirdiğimizde Exvega Andromeda Oyuncu Koltuğu şu an için en iyi oyuncu koltuğu konumunda.

Eklemeyi unuttuğum ya da yanlış yaptığım bir durum varsa şimdiden affınıza sığınıyorum.

Eki Görüntüle 1761941
Hocam mükemmel rehber hazırlamışsın. Bir süredir koltuk arıyordum. Az önce Andromeda sipariş ettim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı