Uygun fiyatlı NVMe SSD önerisi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar en azından en düşük 240 GB NVMe SSD alayım diye düşünüyorum. Sistemim de MSI Mortar Max B450M anakart ile, Ryzen 5 3600 ve Hi-Level 240 GB SSD kullanıyorum. Kullandığım SSD standart okuma yazmaya sahip. Anakartım da 2 adet NVMe portu var. Sanırım bir tanesi X16 diğeri de X4 hızındaymış. Çok yüksek paralar veremem. Öneri atarsanız sevinirim. Yayın yapıyorum. Acaba bilgisayar kullanılışında hızlanma gözle görülür derecede Alt+Tab hızı değişir mi?

Üstteki M.2 slotu maksimum 3200 MB/s alttaki ise maksimum 2000 MB/s okuma yazma hızı destekliyor.
IMG_20211031_125313.jpg
Yukarıdaki slot boşsa alacağın SSD'yi ona takmanı öneririm.

Bütçeyi tam olarak belirtirsen iyi olur.

Yani aslında NVMe ile SATA SSD'ler arasında pek bi fark yok, açılış hızları vs. genelde hep birbirine yakın oluyor. Tabii SSD'nin kalitesine de bağlı bu olay.

Üstteki M.2 slotu maksimum 3200 MB/s alttaki ise maksimum 2000 MB/s okuma yazma hızı destekliyor.
Yukarıdaki slot boşsa alacağın SSD'yi ona takmanı öneririm.

Bütçeyi tam olarak belirtirsen iyi olur.

Yani aslında NVMe ile SATA SSD'ler arasında pek bi fark yok, açılış hızları vs. genelde hep birbirine yakın oluyor. Tabii SSD'nin kalitesine de bağlı bu olay.
Anladım arkadaşlar, bende elimde bir DDR3 ramim varda nasipse satacağım. Onun parasıyla dedim SSD alayım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı