Uygun fiyatlı SSD önerisi

Halil86

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Asus B350M-K
Uygun fiyatlı F/P SSD/HDD önerisi arıyorum. Genellikle 3D ve oyun ağırlıklı kullanıyorum bilgisayarımı. Bir SSD'yi sistem için kullanıyorum ve genelde programlardan dolayı hemen hemen dolu hale geliyor. Bir adette Yedek ve aktif çalışma dosyalarımı barındırdığım/düzenlediğim sabit diskim olacak şekilde kullanıyorum.
Güncel olarak M.2 düşünüyorum fakat fiyatlar çok yüksek...

250GB M.2 + 1TB WD Blue düşünüyordum fakat sistemi kuracağım M.2'nin en azından 480GB± olmasını isterim açıkçası.
-250gbm2 ve HDD ile alırsam ortalama 1200TL bir fiyata ulaşıyorum.
- M.2 480'e çıkar ve HDD ile beraber alırsam Fiyat 1470 oluyor.
-Doğrudan 1TB M.2 SSD ortalama 1800TL oluyor ve bu fiyatlara şimdilik çıkasım yok.

Harici disklere yedekleme yapıp boşluk açtığım için ortalama bir yılda 1TB sabit disk işimi görüyor fakat M.2 bu kapasitelerde kalsın HDD 2TB'a çıksın fikrinede pozitifim.
Alınabilecek olarak gördüğüm diskler ile fiyatlandırma yaptım. Disklerde iş dosyaları ve programlar barınacağı için ani bozulmalar veya kısa ömür başdüşmanım, bu yüzden daha az bilinirliliği olan markalara bakmadım ve bilgim yok. Tavsiyeniz nedir? Benzer fiyatlarda bu diski öneririm diyebileceğiniz modeller var ise bilmek isterim.

Teşekkürler, iyi sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun fiyatlı F/P SSD/HDD önerisi arıyorum. Genellikle 3D ve oyun ağırlıklı kullanıyorum bilgisayarımı. Bir SSD'yi sistem için kullanıyorum ve genelde programlardan dolayı hemen hemen dolu hale geliyor. Bir adette yedek ve aktif çalışma dosyalarımı barındırdığım/düzenlediğim sabit diskim olacak şekilde kullanıyorum.
Güncel olarak M.2 düşünüyorum fakat fiyatlar çok yüksek...

250GB M.2 + 1TB WD Blue düşünüyordum fakat sistemi kuracağım M.2'nin en azından 480gb± olmasını isterim açıkçası.
-250gbm2 ve HDD ile alırsam ortalama 1200TL bir fiyata ulaşıyorum.
- M.2 480'e çıkar ve HDD ile beraber alırsam fiyat 1470 oluyor.
-Doğrudan 1TB M.2 SSD ortalama 1800TL oluyor ve bu fiyatlara şimdilik çıkasım yok.

Harici disklere yedekleme yapıp boşluk açtığım için ortalama bir yılda 1TB sabit disk işimi görüyor fakat M.2 bu kapasitelerde kalsın HDD 2TB'a çıksın fikrinede pozitifim.
Alınabilecek olarak gördüğüm diskler ile fiyatlandırma yaptım. Disklerde iş dosyaları ve programlar barınacağı için ani bozulmalar veya kısa ömür başdüşmanım, bu yüzden daha az bilinirliliği olan markalara bakmadım ve bilgim yok. Tavsiyeniz nedir? Benzer fiyatlarda bu diski öneririm diyebileceğiniz modeller var ise bilmek isterim.

Teşekkürler, iyi sosyaller!

WD BLUE SN550 1TB NVMe M.2 SSD 2400MB Okuma / 1950MB Yazma - Gaming.Gen.TR

Bu ürüne bir bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı