Uygun fiyatlı taşınabilir SSD tavsiyesi

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhaba. Bu konuyu bir arkadaşım için açtım. Uygun fiyatlı taşınabilir SSD istiyor. Sebebi ise normal M2 ya da Sata SSD alırsam takamam. En iyisi taşınabilir, USB'ye takar keyfime bakarım dediği için. 2 sorusu var.
Windows 10'u SSD'ye kurabilir mi?
Kasanın içine USB ile anakart portuna takıp kasada gizleyebilir mi? Bütçe belirtmedi ama uygun fiyatlı istediği için mümkünse bulabildiğiniz en ucuz olsun.

USB 3.0 engeline takılır ve M.2 ya da SATA SSD'sinden tam verim alamaz. Ayrıca çok basit bir şey SATA SSD takmak hatta ve hatta M.2 en basiti.

Kimin için uygun, sizin için uygunsa şunu öneririm: (!)

Şaka bir yana, yine de ucuzmuş. 358 TL yazıyor. Yanlış bir şey falan mı yolladım acaba?
Evet yanlış bir şey göndermişsiniz. 😁 Taşınabilir HDD bu arkadaş SSD sormuş.

USB olarak bunu buldum. 500 GB.

Type-C bağlantılı olarak da bu var. Kaliteleri hakkında bilgim yok hocam. Bu 250 GB.

USB 3.0 engeline takılır ve M2 yada SATA SSD sinden tam verim alamaz. Ayrıca çok basit bir şey SATA SSD takmak hatta ve hatta m2 en basiti.
İsteği böyle. Bana bir şey demek düşmez.
USB olarak bunu buldum. 500 GB.

Type-C bağlantılı olarak da bu var. Kaliteleri hakkında bilgim yok hocam. Bu 250 GB.

Teşekkürler. Bunlardan birini alsa, kasanın içine boş bir yere sıvıştırsa ve anakartın USB portuna taksa oluyor mu?

Teşekkürler. Bunlardan birini alsa, kasanın içine boş bir yere sıvıştırsa ve anakartın USB portuna taksa oluyor mu?
Evet oluyor ama flash bellek gibi düşünün. Tak, dosyayı at, çıkar. Yani bildiğim kadarı ile içine Windows kurup SATA SSD gibi kullanamıyor. Nasıl Flash belleğe Windows kuramıyorsak, taşınabilir SSD'ye de kurulamaz. (Diye biliyorum.)

Geri
Yukarı