Uygun hızlı internet servis sağlayıcı önerisi

Caner A

Kilopat
Daha fazla  
Kütahya'da yaşıyorum. Uygun ISS fiyatı ve hızı iyi olsun ve müşteri temsilcisinde sıkıntı yasamak istemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Bütün sağlayıcıları arayıp bilgi almalısınız hız konusunda, durumunuz iyiyse taahhüt yapmayın problem yaşamazsınız.

Altyapı ve senin telefon kutundan dairene gelen tesisat sağlam ise hiçbirinde sıkıntı yaşamazsın ISS olarak TurkNet öneririm taahhüt yok tabii Millenicom, NetSpeed de var taahhütsüz diğerleri genel olarak taahhüt yapar seni bağlar 1-2 yıl eğer taahhüt yapacağım dersen Türk Telekom öneririm ancak pahalıdır sıkıntı pek çıkartmaz.

Fiyatlarına göre sıraladım. Ben Netspeed kullanıyorum ve memnunum. Aralarında en çok sorun yaşatanın Türk NET olduğunu ayrıca belirteyim. Tabii bu diğer firmalarda sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Tamamen sizin alt yapınıza bağlı bu durum.
Bu firmaların kendilerine ait alt yapısı varsa bile aşırı sınır yerlerde. Büyük ihtimalle Türk Telekom alt yapısı ile hizmet alacaksınız. İletişime geçip ne kadar hız alabileceğinizi öğrenin. Ona göre fiyatları karşılaştırırsınız.

Bunlar dışında da ISS'ler var. Ama ben sosyal medya vb. en yaygın bunları gördüm.

Altyapım VDSL2 44Mbps ama modemde 66 Mbps alabileceğimi söylüyor. Ping değerlerim 5ms ve 15 ms arasında.
Fiyatlarına göre sıraladım. Ben NetSpeed kullanıyorum ve memnunum. Aralarında en çok sorun yaşatanın TurkNet olduğunu ayrıca belirteyim. Tabii bu diğer firmalarda sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Tamamen sizin alt yapınıza bağlı bu durum.
Bu firmaların kendilerine ait alt yapısı varsa bile aşırı sınır yerlerde. Büyük ihtimalle Türk Telekom alt yapısı ile hizmet alacaksınız. İletişime geçip ne kadar hız alabileceğinizi öğrenin. Ona göre fiyatları karşılaştırırsınız.

Bunlar dışında da ISS'ler var. Ama ben sosyal medya vb. en yaygın bunları gördüm.

35 Mbps için 130 TL gibi ücret söylüyorlar.

Altyapın ortalama değerde gibi ancak daha önce de söylediğim gibi senin telefon kutundan dairene gelen tesisat sağlam olması en önemli nokta çünkü bu tesisat kullanıcı sorumluluğunda ISS bu tesisata bakmaz bilgin olsun. Biz önerilerimizi yaptık sen büyük ihtimalle Türk Telekom'dan fiyat aldın taahhütlü veya taahhütsüz paketler senin seçimine kaldı sana en uygun olanı seçmen gerekli.

Hat değerlerim böyle. İyimi sizce hat değerlerim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    275,2 KB · Görüntüleme: 36
Hat değerinde crc hatası mevcut bina içi tesisatta ek var mı varsa ek yapılan kablo açıkta mı ek düzgün yapılmış mı oksitlenme var mı bir tesisatçıya kontrol ettirmen gerekli diye düşünüyorum tabii sen taahhütsüz bir ISS'ye geç sıkıntı çıkarsa bile farklı bir ISS'ye geçiş yapabilirsin eski aboneliğin var galiba aboneliğini iptal ettirme geçiş yöntemi ile diğer ISS'ye geçersin boşu boşuna bağlantı ücreti ödemezsin. Türk Telekom da isen sana geçemezsin gibi palavra sıkabilir bana böyle yaptı direte direte geçemezsin diye ben tüknet'e geçtim ve sıkıntısız kullanıyorum daha önce TurkNet'ten aboneliğimi sonlandırmıştım sırf sıkıntı oluyordu bağlantı kopuyordu Türk Telekom'a geçtim bu yüzen tesisattan kaynaklandığını anlayınca sıkıntıyı düzelttim taahhüt bitince yine TurkNet'e geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı