Uygun M.2 SSD önerisi

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, F/P 500 veya 512 GB'lık M.2 SSD önerilerinizi bekliyorum. M.2'ler hakkında pek bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, M.2 mi NVMe mi? M.2 form faktörü, NVMe ise manyak hızlı olan SSD'lerin tipi.

Şunu da söyleyeyim: Sistemi kullanma amacınıza bağlı olarak NVMe SSD'ye ihtiyacınız olmayabilir. Sistemde neler yapıyorsunuz?

SATA M.2 SSD alırsanız 2.5 inç SATA SSD'lerdeki gibi hız değerlerine ulaşırsınız fakat NVMe M.2 alırsanız modellere göre değişmekle beraber çok daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.

SSD konusunda Samsung en iyilerden biri. Bu sebeple alttaki modeli önerebilirim.

Daha uygun fiyata böyle bir model de alabilirsiniz:

Öncelikle, M.2 mi NVMe mi? M.2 form faktörü, NVMe ise manyak hızlı olan SSD'lerin tipi.

Şunu da söyleyeyim: Sistemi kullanma amacınıza bağlı olarak NVMe SSD'ye ihtiyacınız olmayabilir. Sistemde neler yapıyorsunuz?

Öncelikle ben NVMe istiyorum hızlı olanlardan. Render alacağım, edit yapacağım bir de oyun oynayacağım. Bu kadar. Bir de YouTube'ye video atmaya başlıycam 2 ay içinde.

Bu İncehesap'ta Gaming gecesinde satılan JD M.2'ler iyi midir?

Anladım. @Ma'at'ın önerdiği SSD'ler çok iyi. Bütçeniz yeterse onlardan alın. Şuralarda daha ucuza buldum:

Bu İncehesap'ta Gaming Gecesi'nde satılan JD M.2'ler iyi midir?
Bir göz atın isterseniz:

Anladım. @Ma'at'ın önerdiği SSD'ler çok iyi. Bütçeniz yeterse onlardan alın. Şuralarda daha ucuza buldum:

Peki. Corsair olan aklımda. Samsung'u biliyorum en iyi markalardan biri ama o kadar paraya kıyamam.
James Donkey JD1024 1TB 3D Nand 2100MB-1700MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk - 3 Yıl Birebir Değişim Garantisi - incehesap.com peki bu ürün nasıl?
Bir göz atın isterseniz:

Tam o SSD'yi attım sormak için :) neyse Corsair alacağız mecbur.

Öncelikle ben NVMe istiyorum hızlı olanlardan. Render alacağım, edit yapacağım bir de oyun oynayacağım. Bu kadar. Bir de YouTube'ye video atmaya başlayacağım 2 ay içinde.

Bu İncehesap'ta Gaming gecesinde satılan JD M.2'ler iyi midir?

Corsair MP510 SSD hem iyi hem de uygun fiyatlı. En iyisine bütçeniz yetiyorsa, Samsung 1 numara.
JD çok daha uygun fiyatlı olabilir ama ben önermiyorum.
Boşuna dememişler "ucuz etin suyu yavan olur" diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı