Uygun Olmayan Mod Sorunu

kasilva

Hectopat
Çift monitör kullanıyorum ve ikinci ekranımda uygun olmayan mod sorunu yaşamaya başladım bu sabah. Monitör 1366x768 görüntü ayarlarından bu seçili ama yinede uygun olmayan mod diyor. Gelişmiş monitör seçeneklerine baktığımda monitörü 1920x1080 olarak görüyor.

.
2.PNG
1.PNG

VGA dönüştürücü mü kullanıyorsun? Hz'i düşürüp dene.
Evet dönüştürücü kullanıyorum. VGA to HDMI Hz'i düşürmeye çalıştım ama 60 dışında bir seçenek yok maalesef. Çok uzun zamandır kullandığım bir monitör. Dün bir arkadaşım bir şeyi kontrol etmek için çözünürlüğünü 1080 yaptı sonra geri aldık ama eski haline dönemedi maalesef.

Murat'ın yazısı var ama gereksiz uzun, gerek yok. Çalıştıracaksın, ekran kartını seçip sil diyeceksin. Bilgisayarını yeniden başlatıp sürücüyü kuracaksın.
Dediğiniz gibi driver ı kaldırıp tekrar yükledim fakat değişen bir durum olmadı. Driver ı silip kurma evresinde ekran uyumlu olmayan mod hatası veren monitörde idi ve öyle bir hata yoktu. Ana ekranı yeni monitörüme verdiği zaman diğer monitörde o hatayı veriyor. Kendisi ana ekran iken öyle bir hata olmuyor.
Edit : Ayrıca belirtmek isterim bazen bilgisayarı yeni açtığım zaman monitörde no signal yazısı alıyorum ve kasa fanları çok güçlü çalışıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum monitör kablolarını kontrol ediyorum öyle düzeliyor. Acaba başka bir sorun mu söz konusu?
4.PNG

1366x768(doğal) yazan seçiliydi bir altındaki 1360x768 e geçiş yapınca sorun düzeldi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı