Uygun RAM nasıl seçilir?

mtbrk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben RAM alacağım da programdan bakıyorum. Desteklenen bellek türleri DDR3-1066, DDR3-1333, DDR3-1600 SDRAM böyle yazıyor. Şu anda kullandıgım 1333 MHz. 1600 alsam 8 GB SDRAM SDRAM değişiyor mu? Normal olarak şu anda PC de 4 GB takılı ve CL9 ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar. Ben RAM alacağım da programdan bakıyorum. Desteklenen bellek türleri DDR3-1066, DDR3-1333, DDR3-1600 SDRAM böyle yazıyor. Şu anda kullandıgım 1333 MHz. 1600 alsam 8 GB SDRAM SDRAM değişiyor mu? Normal olarak şu anda PC de 4 GB takılı ve CL9 ne yapabilirim?

İki RAM olunca sorun yaratabiliyor. CL değeri olarak en düşüğü alırsanız veri konusunda daha iyi olur. 4 GB çıkarılıp yerine CL15 RAM takmanız daha iyi olur. Tabii bu durumda çift kanal devre dışı kalıyor. Çift kanal kullanmakta yarı yarıya sistem rahatlamış oluyor. 1600MHz alsanız bile diğer RAM ile çakışma olacaktır. Diğerinin düşük olduğu için aynı hıza sabitlenir. O yüzden 4 GB olan takılı olan RAM'ı çıkarıp yerine 8 GB DDR3-1600MHz CL15 takmanız iyi olur. Yanlış anlamadıysam tek slot değil. O yüzden anlattım. Yanlışlarım olduysa affola.

O halde aynı modelden seçmeniz gerekiyor. (GB HARİÇ) Mavi ekran vs yememek için. Eğer diğerini çıkarırım diyorsanız en yüksek MHz ve CL değerine sahip model alın.
diğeri çok eski goldkey diye bir marka zaten onu çıkarmayı düşünüyorum sizin dediğinizden alıcam kingston markasından almayı düşünüyorum

diğeri çok eski goldkey diye bir marka zaten onu çıkarmayı düşünüyorum sizin dediğinizden alıcam kingston markasından almayı düşünüyorum
Olur daha iyi olur. İleride alacağınız ram aynısından bir tane daha alırsanız çift kanal kullandığınızdan fps artışı sistem rahatlaması olur.

Olur daha iyi olur. İleride alacağınız ram aynısından bir tane daha alırsanız çift kanal kullandığınızdan fps artışı sistem rahatlaması olur.
çok teşekkürler biraz geç baktım bu olur demi

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    523 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı