Uygunsuz içerik uyarım hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alpha Centauri

Megapat
Makaleler
4
Merhaba. Birkaç hafta önce bir konuda paylaştığım mizahi bir video nedeniyle uyarı aldım ve mesajımdan o içerik kaldırıldı. Sonuçta uyarı almak insanın canını sıksa da susup oturdum, zira paylaştığım içerik yasaksa bu gayet doğaldı; ben de öğrenmiş oldum. Kurallarda açık olarak yazmıyordu ancak her şeyin yazması mümkün değil elbette, buna da inisiyatif dedim ve geçtim. Sağ olsunlar, uyarı zaten kısıtlama yapan bir süreye sahip değildi; o konuda teşekkür etmem gerekiyor.

Beni bilirsiniz, hiçbir zaman gereksiz yere moderasyon ya da yönetimi eleştirmediğim gibi, tek aktif bulunduğum forum olarak burayı bu kadar güzel kılanın sıkı kuralları ve iyi denetim olduğunu her zaman belirtmişimdir. Ancak bir problem gördüğüm yerde de eleştiri yapmak gerektiğini düşünüyorum, zira buranın da güzel kalabilmesi için yeri geldiğinde eleştiri yapılması gerektiği kanaatindeyim.

Son zamanlarda, özellikle de WhatsApp'ın sözleşme konularıyla beraber paylaştığım video ya da videodan bir görüntü sıkça Sosyal'de paylaşılmaya başlandı. Çok kez gördüm, şimdi bakınca da mesajların silinmediğini görüyorum. Tıpatıp aynı videoyu paylaşanların bile mesajlarının hala durduğunu görebiliyorum.

Bu biraz çifte standart gibi duruyor, eh doğal olarak da bu biraz canımı sıktı. Benim derdim başka insanların uyarı almaları vs. değil, hatta bu konuda birkaçının linkini bırakacağım için kendilerinden özür diliyorum ancak bir iddiada bulunuyorsam bir dayanak, bir referans vermem gerekiyor.

Tekrardan belirteyim; benim amacım spesifik olarak uyarı üzerine değil, sadece iki uygulama arasında fark olması hoş değil.

Örnek birkaçının linkini bırakayım:

Benim paylaştığım videonun aynısı, daha doğrusu kendisi paylaşılmış.

Benzer şekilde aynı videonun ya da videonun içinden bir görüntünün paylaşıldığı bir sürü mesaj daha gördüm. Örnek:

Kalabalıklaştırmamak için sürprizbozan içine aldım.

İlginiz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı