Uyku düzenini düzeltme

Hakooo

Centipat
Herkese iyi Sosyaller. Arkadaşlar benim büyük bir problemim var. Geceleri asla uyuyamıyorum sabahları da asla kalkamıyorum. Uykuyu seviyorum ve uyudum mu kalkamıyorum. Kalkamama çok problem değil, 50 tane alarm kurup kalkıyorum bir şekilde ama asıl problem gece uyuyamama problemi.

Ben normalde gececi bir insanım. Gecenin yalnızlığını, karanlığını sessizliğini, sessizlik için ağaçların hışırtısıyla sabaha kadar oturmayı seviyorum ama bu sene üniversite sınavına gireceğim için belirli bir düzen oturtmam lazım. Sabah erken kalkmam lazım bunun içinde erken yatmam lazım.

Ben sabah ne kadar erken kalksam da gece 1'den önce uykum gelmiyor, yatıyorum ama asla uyuyamıyorum. Mesela bugün de 1'de girdim yatağa ama saat 4 olmuş, 3 saattir yatakta dönüp duruyorum. Sözde 7'ye alarm kurdum kalkıp ders çalışacaktım.

Bunu çözmenin bir yolu var mı? Böyle olup da bir yol yordam bulup da sorununu çözen varsa taktiğini dinlemek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller. Arkadaşlar benim büyük bir problemim var. Geceleri asla uyuyamıyorum sabahları da asla kalkamıyorum. Uykuyu seviyorum ve uyudum mu kalkamıyorum. Kalkamama çok problem değil, 50 tane alarm kurup kalkıyorum bir şekilde ama asıl problem gece uyuyamama problemi.

Ben normalde gececi bir insanım. Gecenin yalnızlığını, karanlığını sessizliğini, sessizlik için ağaçların hışırtısıyla sabaha kadar oturmayı seviyorum ama bu sene üniversite sınavına gireceğim için belirli bir düzen oturtmam lazım. Sabah erken kalkmam lazım bunun içinde erken yatmam lazım.

Ben sabah ne kadar erken kalksam da gece 1'den önce uykum gelmiyor, yatıyorum ama asla uyuyamıyorum. Mesela bugün de 1'de girdim yatağa ama saat 4 olmuş, 3 saattir yatakta dönüp duruyorum. Sözde 7'ye alarm kurdum kalkıp ders çalışacaktım.

Bunu çözmenin bir yolu var mı? Böyle olup da bir yol yordam bulup da sorununu çözen varsa taktiğini dinlemek isterim.

Bir Doktor'a görünüp uyku hormonu artırıcı ilaç yazarsa düzelebilir belki bizim bir arkadaşta öyle olmuştu. Horrmon artırıcı ilaç yazmıştı doktor.

Herkese iyi Sosyaller. Arkadaşlar benim büyük bir problemim var. Geceleri asla uyuyamıyorum sabahları da asla kalkamıyorum. Uykuyu seviyorum ve uyudum mu kalkamıyorum. Kalkamama çok problem değil, 50 tane alarm kurup kalkıyorum bir şekilde ama asıl problem gece uyuyamama problemi.

Hocam o zaman 1 gun boyunca uyumicaksınız 12 de vurcan kafayı düzeltirsin benimde öyleydi günlük işlere gittim uykusuz eve gelip 12 de yattım öyle duzelttim ben

Hocam o zaman 1 gun boyunca uyumicaksınız 12 de vurcan kafayı düzeltirsin benim de öyleydi günlük işlere gittim uykusuz eve gelip 12 de yattım öyle duzelttim ben.

Hocam onu da denedim ama hem okulda dayanamayıp uyudum hem de eve gelince 6 gibi dayanamadım uyudum. Çok uykum geliyor günü bitiremiyorum.

Şu anlık hayır.

Hormon ile ilgili bölüm endokrin miydi hocam?

Geri
Yukarı