Uyku modu sonrası görüntü bozuluyor

mtgorkem

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Barista
İlk başlarda bilgisayar ekran kartına yük binince kendine reset atıyordu. Sonra ekran veya bilgisayar uyku moduna geçtiğinde resimde gözüktüğü gibi gelmeye başladı ekran. Aida64 ile tek tek test ettiğimde donanımları ekran kartına yük bindiğinde bilgisayar kendini kapatıyordu. Oyunlarda denedim genel oynadığım oyunlarda CS, ETS 2, PUBG oyuna girdiğimde yükleme ekranları sonrası bilgisayar kendine reset atıyordu. İlk önce ekran kartı aklıma geldi ikinci sistemde olan ekran kartını taktım daha fazla güç tüketiyor diye bunda da yapar diye düşündüm PSU yetersiz kalır hesabı. Bunda da aynısı oldu. Sonra PSU sorunlu bilgisayardan çıkarıp ikinci bilgisayar bağladım. O daha fazla güç tüketiyor eğer sorun yüke bindiğinde oluyorsa yetersizdir diye düşündüm ama onda sorun çıkmadı. Sorunlu bilgisayarda ki ekran kartını ikinci bilgisayara taktım test ettim sorun çıkmadı. Parçaları yeniden taktım sorunlu bilgisayara ETS 2'de kapatma olayı kesildi. PUBG'de devam ediyor. Aida64 testinde de yük binince çalışmaya devam etti sök tak ile biraz düzeldi. PSU ve ekran kartı olmadığı kesinleşti. Gerçi PSU'dan yine de tam emin değilim. Başka neden nerede sorun olabilir. Sistem özelikleri görselleri aşağıya yazdım. Sorunlu olan sistem:

Anakart: Gigabyte x370 Gaming K7 BIOS en son sürüm güncel
RAM: ADATA XPG D40 8x2 3200MHz RGB RAM (BIOS üzerinden XMP profil1 ile sorunsuz sekılde 3200 MHz çıkıyor. O şekilde kullanıyorum tam uyumlu RAM.
Ekran kartı: Asus GTX 1070 Rog Strix (OC olamayan model)
SSD: Samsung 840 Evo 120gb (sistem bunda kurulu)
Diğer HDD SSD: Seagate 7200 1 TB + Seagate 7200 2 TB + Samsung 5400 1 TB + James Donkey 120 GB
PSU: Ximatek Tauro 80+ Bronz 700w
Soğutma: Corsair h100i
RGB fan: Aİgo Wi-Fi control 3 adet RGB fan
Ekstra olarak 3 fan daha bağlı LED'siz RGB'siz

İkinci olarak test ettiğim sitem:
İşlemci: Xeon E5450
Anakart: Foxconn G41mx
RAM: Corsair Vengeance 4x2 1600MHz (ama 1066 profilde çalışıyor)
HDD: 320 GB WD
Ekran kartı: Zotac GTX 670 Amp 2GB

44443602_293145357960986_1806635090634080256_n.jpg

VID_20181018_162854.mp4

Yine de ekran kartını garantiye yolladım şu an sorunlu olan sistemde GTX670 takılı ve bilgisayar reset atma olayı devam ediyor. PUBG'de başka oyunlarda denedim. ETS2'de sorunsuz. RAM'leri tek tek taktım yine de aynısı oldu slot değiştirdim aynısı oldu 3200 MHz'den 3000 çektim yine aynısı oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI portuna ekran kartı iyi oturmadığında bu tarz ekran bozulmaları olabiliyor. Ekran kartını söküp CPU ekran kartından deneyin sistemi diyeceğim. Fakat işlemciniz belli değil... Ayrıca sorunlu sistem çok kalabalık. Çıkarın birinci derece öneme sahip olmayan şeyleri...

Ekran kartının GPU'su bozuk olabilir.

Farklı ekran kartında da aynısı oluyor.
PCI portuna ekran kartı iyi oturmadığında bu tarz ekran bozulmaları olabiliyor. Ekran kartını söküp CPU ekran kartından deneyin sistemi diyeceğim. Fakat işlemciniz belli değil... Ayrıca sorunlu sistem çok kalabalık. Çıkarın birinci derece öneme sahip olmayan şeyleri...

Onu unutmuşum Ryzen 1700x
Sorunu hala çözemedim...

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende 1070Ti ile yaşamaktayım eğer çözümü bulursanız ve ya garantiden aldığınız yanıtı yazabilirseniz çok iyi olur.

Aynı sorunu bende 1070Ti ile yaşamaktayım eğer çözümü bulursanız ve ya garantiden aldığınız yanıtı yazabilirseniz çok iyi olur.

Arkadaştan ödünç olarak PSU aldım şuanlık sorun yok gibi testlere devam ediyorum yine. Sanırım psu dan kaynaklı
Eski psu taktım onda da yapmayı kesmişti ama yine devam ediyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı