Uyku modundan çıkınca ikinci monitöre görüntü gitmiyor

Lejon

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bugüne karar sorunsuz kullandığım AOC marka standart 59 Hz yan monitörüm uyku modundan çıkardığımda veya bilgisayarı açtığımda siyah ekran şeklinde hala kapalı olarak görünüyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda sorunsuz şekilde çalışıyor. Masaüstü öğelerimin hepsi ikinci monitör üzerinde. O devre dışı kalınca her şey asıl monitörüm olan ViewSonic'e geliyor. Aklıma gelen belki de saçma olacak bir neden var. Geçenlerde bir USB çoğaltıcı satın aldım ve klavyemi ona bağladığım günden beri klavyem ara ara gidip geliyor. Klavyenin ömrü bitmiştir dedim ama şu an da bile bu klavye ile yazıyorum. Cihazda bir sorun olup olmadığını anlamak için tekrar bağlayıp bu sefer Xbox controllerın receiverını bağladım. Bağladıktan sonra 1 gün test ettim ve uyku modunda geçip tekrar açtığımda sol monitörüm bahsettiğim sorunu göstermeye başladı. Belki de bununla alakalı bir şey değildir. Görüntü ayarlarından kontrol ettim monitör hiç bilgisayara bağlı değil olarak görünüyor. Daha doğrusu görünmüyor bile. İnternette araştırdığımda yaşadığım sorunu yaşayan birisini görmedim. Bu da USB çoğaltıcının bir sıkıntıya yol açtığını ihtimalini arttıyor beynimde. Yardımızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC'da kullandığınız görüntü kablosunu ViewSonic'e takma şansınız var mı? Portları uyuyorsa eğer bir deneyin.
Dediğiniz şekilde ve internette gördüğüm birkaç testi yaptım monitörde sorun yok. Kablolarında bir sorunda tespit edemedim. Her şey olması gerektiği gibi çalışıyor. Asıl sorun bir sorun olmadan sorun varmış gibi monitörümü rastgele devre dışı bırakması.

Kullandığın monitörler nedir?
Hangi kablolar ile bağlıyorsunuz?
Kablolar kutu içinde mi çıktı?
Kablolar kendisine ait.
Ana monitörüm Viewsonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms
Yan mönitörüm AOC marka model bilmiyorum 59 hz standart bir monitör
Ana monitörüm HDMI ile görüntü alıyor. Yan monitörüm VGA ile görüntü alıyor. Ekstradan VGA kablo çıkışı VGA to DVI dönüştürücü ile ekran kartına bağlı vaziyette aylardır sorunsuz kullanıyorum.

Hala kablonun problemli olduğunu düşünüyorum, farklı bir dönüştürücü veya kablo ile dener misin?
Yok dostum keşke haklı olsaydın bir kablo alır yoluma devam ederdim. Lakin hala bir çözüme ulaşamadım.Yalnızca görüntü gelmiyor değil monitör açılmıyor da aynı zamanda. Solda olan masaüstü öğelerim sağa geliyor. Yani sanki o monitör bu bilgisayara bağlı değil gibi ama elektrik falan gidiyor. Altında ışığı yanıp sönüyor. Peki neden bazen açtığımda gelmemesine rağmen bilgisayarı kapat aç yaptığımda geri geliyor acaba?

Bunun için bir nedenim yok, çünkü aynı problemi BenQ XL2430 adlı monitörde yaşadım, uyku sonrası ikinci monitörüme masaüstü geliyordu fakat ana monitörüm uyanmıyor, Out Of Range hatası alıyordum, kablo ile çözdüm.
Belki benim problemim ile senin problemin tamamen farklıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı