Uyku ve Hazırda Bekleme Çalışmama Sorunu

Ugur Srht

Kilopat
Daha fazla  
Uyku veya hazırda bekletmeye bastığımda bilgisayar hemen uykuya geçiyor, herhangi bir tuşa veya güç düğmesine bastığımda bilgisayar sanki kapatılmış gibi sıfırdan açılıyor. Normalde olmaz ama açılırken Asus logosundan sonra mavi Windows 10 logosu ve altta noktalar dönüyor. Sonra logo gidiyor ve noktalar dönmeye devam ediyor ve kasıyorlar. 1 haftadır var bu sıkıntı güncellemeyle mi ilgili acaba?

Kimsenin fikri yok mu ya bu konu hakkında ? :kararsız:

BIOS ayarlarından Fast Boot'u devre dışı bırakmış mıydın ? Güç seçeneklerinde hızlı başlatma, uyku, hazırda bekletme seçenekleri olması gerektiği gibi mi ?

BIOS'tan Secure Boot ve Fast Boot'u açtım (fast boot zaten açıkmış) ve Launch CSM yi kapadım (Sceure Boot açılınca kapanması gerekiyormuş). Bu ayarlarla hızlı başlat açıkken Hazırda bekletme oldu fakat uyku yine kapandı. Karma uyku seçeneğini açınca uykuda düzeldi. Şimdi tek sıkıntım çat diye açılmaları gerekirken nedense 10-15 sn beklemek zorunda kalıyorum. Uykuda hadi neyse de hazırda bekletmede bu olmamalı bence, bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Son düzenleme:
ASUS X550JX : i7 4720hq - 8gb RAM - 1 TB HDD - GTX 950M - Windows 10 64 bit
C Diskinde 263 GB boş alan var
Önceden sanal bellek olaylarını hiç kullanmamıştım yani hiç ellememiştim buraya sonra Warhammer Total War yükledim, yetersiz bellek hatası verdi ve böyle yaptım burayı. Belki bunla ilgilidir yavaş açılması :

IMEI ' yi güncelledim, hazırda bekletmeden sonra devam etme yine çat diye olmasa da biraz hızlandı , uyku nedense yine kapanmaya başladı. Delirtecek beni daha 1 ay önce formatladım yine formatlamak zorunda kalacağım galiba :(

Tüm bunlar olmazsa Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakın diyor. Bir de onu deneyebilir misin ?

Zaten güncellemeyi 2 türlü de bulamadı ben de devre dışı bıraktım öyle denedim olmadı. Intel'in sitesinden buldum IMEI 11.0.6.1194 sürümünü onu kurdum. Hazırda bekleme hızlandı ama uyku yine kapanıyor dediğim gibi şimdi internette 9.5 sürümüne geri dönün demişler onu bir deneyeceğim.

Edit:
Burdaki videoda arkadaş IMEI 9.5 sürümüne geri dönüş yapın demiş. Döndüm ben de ve şükür uyku modu da artık düzeldi. Tek sıkıntım uyanması çok uzun sürüyor. Herhangi bir tuşa bastıktan sonra sistem çalışmaya başlıyor ve : 45.sn de ASUS logosu bitiyor ve yaklaşık 5 sn lik siyah ekran çıkıyor , 50.sn de Windows 10 kilit ekranı geliyor, bir tuşa basıyorum ve yaklaşık 5 saniye arka plan rengi çıkıyor sonra şifre ekranı kayıyor. PC kaldığı yerden devam ediyor sadece uyanması yaklaşık 1 dk sürüyor. Bunu düzeltebilir miyim ki acaba ?

13531531ntısı.JPG

Bu kısımdaki ayarların düzgün şekilde yapılı değil mi ? Açılışı yavaşlatan uyumsuz bir uygulaman var mı şüphelendiğin ?

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Şurdaki yönergeleri de uygularsan iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı