Uykudan sonra Bluetooth kopuyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
RAM
Corsair 2x8 CMK16GX4M2D3000C16
SSD veya HDD modeli
Sandisk Plus 240GB SDD
Ekran kartı
Gigabyte RX6600 Eagle
Anakart
MSI B660M Bazooka
İşlemci
Intel 12400F
Merhaba,

Cihazımda uykudan uyandıktan sonra Bluetooth bağlantısı kopuyor. Şu an Apple klavye ve mouse kullanıyorum, Trust 18187 dongle mevcut. AMD sistemimi Montorey'de kullanırken bir sorun yoktu fakat Intel'e geçip ventura sıfır kurulum yaptıktan sonra bu sorun oluştu. Normal şartlarda bir sorun yok sadece uykudan uyandıktan 1 dakika kadar sonra BT kopuyor ve 5-10 saniye içinde geri geliyor cihazlar tekrar bağlanıyor.

Ventura 13.01, beta sürümler ve sonra olarak 13.1 hepsinde bu sorun devam etti.

İlerleyen süreçte Hackintosh uyumlu bir Wi-Fi + BT kart alacağım fakat şu anda bu dongle ile idare ediyorum ve uyku sürem çok düşük 5 dakika sonra uykuya geçmek üzere ayarlı sistemim doğal olarak gün içerisinde çok uyu uyan olayı olduğundan bir tık can sıktığı için çözmeye çalışıyorum.

Bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dongle'larda otomatik bağlantılarda sıkıntılar var, tek çözümü Hackintosh uyumlu wifi kartı almak.
Benim sorunum biraz daha farklı aslında. Otomatik bağlantıda bir sorun yok. Cihazlar bağlı bir şekilde bilgisayar uyanıyor yaklaşık bir dakika kadar sorunsuz kullandıktan sonra BT tamamen kopuyor ve sonra tekrar açılıyor. Bilgisayar açılırken veya Windows'tan geçtiğimde falanda bir problem yok yine tüm BT aygıtlarım otomatik bağlı bir şekilde açılıyor. Zaten Montorey ile aynı dongle kullanarak hiç bir sorun olmadan uzun süre kullandım, muhtemelen bir yerde bir hatam var ama onu göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı