Uyumadan önce süt içmenin ve meyve yemenin büyümeye negatif etkisi olur mu?

744870

Picopat
Ben araştırdım ve sanırım şeker insülini arttırıyormuymuş azaltıyormuymuş emin değilim hatta öyle olmayabilir de, şekerli bir şey yemek ya da içmek büyüme hormonunu azaltıyormuş sanırım. Ben uyumadan önce süt içersem ya da meyve yersem eğer sütte ya da meyvede şeker varsa ve uyuduğumda büyüme hormonum yükseliyorsa süt içersem boyumun uzamasına zararlı olabilir sanırım. Sütün boy uzamasına katkısı varmış sanırım. Ben süt içeyim mi içmeyeyim mi emin değilim.

Süt içersem zararlı olur mu?

Sütün boy uzamasına katkısı varmış sanırımı dememin anlamı da bazıları öyle diyor heralde. Emin değilim.

@744870 ince bağırsağında sorun var ise ve laktoz intoleransın varsa sorun yaşarsın. En doğrusu uyumadan evvel 1 ile 2 saat öncesinden yemek ve suyu kesmektir.

Sonuçta bağırsağın ve midenin de dinlenmesi gerekiyor. Sen yemek yiyerek uyursan bu sefer yorgun kalkacaksın ve sindirim sorunları yaşamaya başlayacaksın ilerleyen yıllarda.

En iyisi doktora gidip danışman bir değerlerini kontrol ettir. Gelişmeni engelleyecek bir rahatsızlığın yoksa doktorundan boyunu uzatmak için tavsiye isteyebilirsin.

@744870 ince bağırsağında sorun var ise ve laktoz intoleransın varsa sorun yaşarsın. En doğrusu uyumadan evvel 1 ile 2 saat öncesinden yemek ve suyu kesmektir.

Sonuçta bağırsağın ve midenin de dinlenmesi gerekiyor. Sen yemek yiyerek uyursan bu sefer yorgun kalkacaksın ve sindirim sorunları yaşamaya başlayacaksın ilerleyen yıllarda.

En iyisi doktora gidip danışman bir değerlerini kontrol ettir. Gelişmeni engelleyecek bir rahatsızlığın yoksa doktorundan boyunu uzatmak için tavsiye isteyebilirsin.
Doktor süt içmemi söylemişti diye hatırlıyom. Aile doktorumdu sanırım.

@744870 büyüme hormonu hipofiz bezi 190 amino asidin birleşip protein oluşturup kana karışmasıyla kas kemik ve organlar büyür ve gelişir. Sen diyorsun ki sütte 190 amino asit var mı ben bilmiyorum içeceğin sütün içinde neler var bilemem onu anca doktor sana söyler veya ilaç verir.

İlaçla zorla gelişim sağlamak için büyüme hormonuna yüklenirsen bu sefer organlar ve kaslar aşırı büyür ve ileride sorun çıkarır.

Dediğim gibi ilk önce doktor seni araştırsın büyüme potansiyelin ne bir radyolojiye gidip kemik ölçümü yapsınlar ve kemik yapını öğrensinler ondan sonra verdiği önerileri uygularsın.

Sana süt büyütür desem bu sefer bebeklikten beri aralıksız süt içip 1.50 1.60 kalan insanlar neden biz büyümedik kardeş diye söylenirler. Kesin bir şey söyleyemem doktor bir araştırsın.

@744870 sütünü içebilirsin ama gaz yaparsa karın ağrısı yaparsa ve ishal olursan içmeyi kes ve doktoruna gidip laktoz testini yaptır.

Büyümeyi ve gelişmeyi bu kadar çok isteyip odaklandıysan doktora gidip bunları bahsedip bazı testler olmalısın yukarıda yazdım zaten.

Uyumadan 1 saat evvel yeterlidir. En azından uyku hazırlığını yaparsın sonra uyursun.

@744870 sütünü içebilirsin ama gaz yaparsa karın ağrısı yaparsa ve ishal olursan içmeyi kes ve doktoruna gidip laktoz testini yaptır.

Büyümeyi ve gelişmeyi bu kadar çok isteyip odaklandıysan doktora gidip bunları bahsedip bazı testler olmalısın yukarıda yazdım zaten.

Uyumadan 1 saat evvel yeterlidir. En azından uyku hazırlığını yaparsın sonra uyursun.
Benim boyum 171di babamın boyu 185miş sanırım annemin boyu 168miş sanırım
Boyumun 171 olması normal mi bu arada boyum uzamış ola bilir. Yaşım 16

Hangi doktora gideyim? Aile doktorunun olduğu hastaneye gitsem test yaparlar mı ve neyle ilgili test yaptırayım?

En son süt içtiğimde karın ağrısı ya da bir sorun hissetmemiştim diye hatırlıyom. Ben sadece süt içersem süt içtiğim için büyüme hormonum azalır mı diye sordum.

Geri
Yukarı