Rehber Uyumsuz bilgisayarlara Windows 11 kurulumu

SBAKAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows 11'i uyumsuz herhangi bir bilgisayara ISO gerektirmeden kurabilirsiniz. Bunun için öncelikle Insider kanalına kaydolmanız gerekir, Windows 11 kurulumu Insider sürümü olarak güncelleme şeklinde bilgisayara kurulacak ve her güncelleme geldiğinde alabileceksiniz.

Insider kanalına kaydolduktan sonra. Winpass11 Guided linkteki aracı indirin. Ayrıca BURADA linkte, burada anlattığımı resimli olarak adım adım anlatmakta...
İsterseniz oradan Türkçe'ye çevirip yapabilirsiniz, ben burada işi özetleyeceğim. Insider kanalı aboneliği sonrası güncellemeyi denetle yaptıktan sonra bilgisayarınız Windows 11 için uyumsuz uyarısı alacak. Sonra yukarıda yazılı programı çalıştırıp (program kendi içinde ne yapacağına dair resimli olarak gösteriyor) talimatları uyguluyorsunuz. Özellikle kayıt defteri girdisi kısmı (apply butonu çıkan yer) ve son aşadama ( replace butonu kısmı) uyumsuzluk sorununu giderecek aşamalar. Bunları yaptıktan sonra güncelleme denetle derseniz Windows 11 sürümü yüklenir...

Başka bir zaman güncelleme gelirse... Güncellemeyi yüklerken tekrar uyumsuz hatası alacaksınız. Hata ekranını kapatmadan winpass11'i çalıştırıp aynı işlemleri yapıp (replace butonu kısmında) hata ekranını kapatın. Replace butonuna basın. Bu işlem sonrası Update sayasından tekrar güncellemeyi başartırsanız güncellemeyi alır.

Inteli7 4700Q işlemcili laptop, Intel(r) Core(tm) i5-3470 CPU işlemcili iki masaüstünde gayet stabil çalışmaktadır.
Bu şekilde Windows 11'e geçtiğinizde dosya ve program kaybınız olmayacaktır.
Ayrıca yükleme sonrası ayarlardan Windows 11'i sıfırlayıp, temiz kurulumu sorunsuz olarak yapabilirsiniz.
Tecrübelerimi paylaştım denemek isteyenlere kolay gelsin diyeyim...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı